Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2014, 11:52

autor: Góral

King's Bounty: Dark Side nową odsłoną serii. W grze wcielimy się w siły zła

Firma 1C Publishing zapowiedziała King's Bounty: Dark Side - kolejną odsłonę serii gier strategicznych z elementami gatunku cRPG. Tym razem gracze wcielą się w mroczne siły, reprezentowane przez orków, demony i wampiry, które muszą wspólnie stawić czoła zagrożeniu ze strony ludzi i elfów. Premiera produkcji odbędzie się latem bieżącego roku na komputerach PC.

Firma 1C Publishing zapowiedziała kolejną odsłonę serii gier strategicznych z elementami cRPG King's Bounty. Z opisu zamieszczonego na stronie King's Bounty: Dark Side wynika, że fani marki otrzymają m.in. zupełnie nowy system towarzyszy (różni kompani, w zależności od wybranego bohatera), kolejne jednostki, artefakty oraz przeszło 100 misji w piętnastu lokacjach. Co ciekawe, tym razem staniemy po ciemnej stronie, wcielając się w orka, demona i wampira, którzy reprezentować będą poszczególne klasy postaci (odpowiednio: wojownik, paladyn i mag). Tytuł powstaje w studiu 1C-SoftClub i ukaże się latem bieżącego roku na komputerach osobistych. Wydawca opublikował cztery pierwsze screeny, prezentujące rozgrywkę w King's Bounty: Dark Side, które oczywiście załączamy do niniejszej informacji.

King's Bounty: Dark Side to nowa odsłona popularnej serii. - King's Bounty: Dark Side nową odsłoną serii. W grze wcielimy się w siły zła - wiadomość - 2014-04-23
King's Bounty: Dark Side to nowa odsłona popularnej serii.
King's Bounty: Dark Side w skrócie:
  • Nowa odsłona popularnej serii gier strategicznych
  • Pozwoli pokierować mrocznymi rasami orków, demonów i wampirów
  • Dostępne będą trzy klasy postaci (wojownik, paladyn i mag), reprezentowane przez poszczególnych bohaterów
  • Premiera odbędzie się latem bieżącego roku na komputerach PC

Historia skupiać ma się na próbie przedstawienia poszczególnych ras w nieco innym świetle, niż miało to miejsce do tej pory. Oto bowiem orkowie przegrali bitwę o Tristrem i bezwzględne elfy splądrowały wioski zielonych stworów, zabijając ich dzieci. Wojownikowi Orc-Baghyrowi, razem z grupką elitarnych żołnierzy, udaje się ujść z życiem i teraz szuka schronienia. Natomiast ludzie najechali na Atrixus, zabijając króla demonów. Dowodzenie przejęła jego córka Neoleene, która wraz z niewielkim oddziałem chochlików staje do walki z bezlitosnymi napastnikami. Z kolei pradawny klan wampirów Morton jest zagrożony przez najazd łowców wampirów. Młody Daert wydostaje się z domu i rozpoczyna poszukiwania sojuszników wśród innych wielkich ras zagrożonych wyginięciem.

Wszyscy bohaterowie trafiają do Czarnej Jaskini, gdzie przed wiekami rasa Światła uwięziła Pradawne Zło. Tam zostaje zawiązany sojusz i zebrana armia, gdyż tylko współpracując ze sobą niecodzienni herosi zdołają przeciwstawić się siłom ludzi i elfów. Ponadto obiecano, że w czasie zabawy zwiedzimy niewidziane do tej pory zakątki świata Teana i to właściwie tyle. Na kolejne szczegóły musimy jeszcze poczekać.

King's Bounty to popularna seria turowych gier strategicznych z elementami gatunku cRPG, przeznaczona na komputery osobiste. Marka istnieje od 1990 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza odsłona, stworzona przez studio New World Computing. Do tej pory doczekaliśmy się kilku części, a ostatnią z nich jest King's Bounty: Wojownicy Północy z 2012 roku.

King's Bounty: Dark Side ukaże się latem bieżącego roku. - King's Bounty: Dark Side nową odsłoną serii. W grze wcielimy się w siły zła - wiadomość - 2014-04-23
King's Bounty: Dark Side ukaże się latem bieżącego roku.