Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King's Bounty: Dark Side (PC)

King's Bounty: Mroczna Siła PC

King's Bounty: Dark Side

Kolejna z odsłon popularnego cyklu strategii fantasy, uważanego za protoplastę słynnej serii Heroes of Might & Magic. Jej autorem jest po raz kolejny odpowiadające za restart marki studio Katauri Interactive.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka King's Bounty: Dark Side (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14sierpnia2014

14sierpnia2014

pudełko PL

King’s Bounty: Dark Side to kolejna część popularnego cyklu turowych strategii fantasy, którego pierwsza odsłona, stworzona przez Jona van Caneghema w 1990 roku, stała się pierwowzorem słynnej serii Heroes of Might & Magic. W odróżnieniu od poprzednich gier spod znaku King’s Bounty tym razem przyjdzie nam jednak stanąć po ciemnej stronie mocy, aby stawić czoła połączonym siłom ludzi i elfów. Gra została przygotowana ponownie przez 1C Publishing oraz studio Katauri Interactive, odpowiedzialne za reaktywację legendarnej marki.

Mimo swej niekwestionowanej potęgi, armie orków poniosły klęskę w decydującej bitwie pod Tristrem, a ich pobratymcy padli ofiarą elfów, bezlitośnie bezczeszczących świątynie i mordujących ich potomstwo. Legendarny przywódca orków, Orc-Baghyr, wraz z niewielką grupką elitarnych wojowników szczęśliwie uniknął pogromu i zbiegł w poszukiwaniu schronienia. W tym samym czasie armie ludzi najechały też fortecę Atrixus. Po śmierci króla demonów władzę przejęła młoda Neoleene, która wraz z kilkoma sługami stara się przedrzeć przez linie wroga. Podobny los spotkał zamek klanu Mortonów, oblegany przez łowców wampirów. Dziedzic rodu, Daert, unikając śmierci, postanawia poszukać sojuszników wśród innych, zagrożonych wyginięciem ras. Losy tych trzech bohaterów splatają się ze sobą w tajemniczej Czarnej Jaskini, a efektem ich współpracy oraz złożonych obietnic jest sojusz, który powiedzie połączone armie do walki z przeważającymi siłami ludzi i elfów.

Pod względem mechaniki rozgrywki Dark Side nie odbiega w znaczącym stopniu od poprzednich odsłon serii. Nadal mamy do czynienia z turową grą strategiczną, której osią jest eksploracja i epickie potyczki z udziałem bohaterów i prowadzonych przez nich armii. Autorzy wprowadzili jednak szereg modyfikacji, uatrakcyjniających model zabawy. Najważniejszą z nich jest przypisanie poszczególnym klasom odpowiadających im ras. Orkowie reprezentują tu klasę wojowników, demony paladynów, zaś wampiry klasę magów. Umiejętności i koneksje każdej z postaci przydadzą się w nieco innych sytuacjach i pozwolą stworzyć trzy odmienne armie, zróżnicowane pod względem jednostek oraz ich zdolności. W grze otrzymujemy też trzy odrębne kampanie, pozwalające poznać całą historię z różnych perspektyw. Akcja gry toczy się w sumie w piętnastu nowych lokacjach, a do wykonania mamy łącznie ponad sto zróżnicowanych zadań, w czym pomoże nam spory asortyment nowych czarów i artefaktów.

Pod względem oprawy audiowizualnej nowa odsłona serii nie różni się diametralnie od poprzedniej, Warriors of the North z 2012 roku. Skupienie się twórców na tytułowej ciemnej stronie zaowocowało znacznie mroczniejszym klimatem rozgrywki, niż to miało miejsce w poprzednich, bardziej baśniowych częściach gry. Wszystko to sprawia, iż King’s Bounty: Dark Side powinna przypaść do gustu raczej starszej części graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 298 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,99 PLN

Gry podobne do King's Bounty: Mroczna Siła

Klasyfikacja PEGI King's Bounty: Mroczna Siła

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe King's Bounty: Mroczna Siła

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7/8), karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8

King's Bounty: Dark Side dostępne w ramach Steam Early Access
King's Bounty: Dark Side dostępne w ramach Steam Early Access

wiadomość19 maja 2014

Rosyjska firma 1C Company ogłosiła, że King’s Bounty: Dark Side trafiło dzisiaj na platformę firmy Valve w ramach usługi Steam Early Access. Wczesny dostęp do gry mogą otrzymać osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe. Wydawca nieco doprecyzował również termin wydania pełnej wersji, wstępnie ustalony na lipiec bieżącego roku.

King's Bounty: Dark Side nową odsłoną serii. W grze wcielimy się w siły zła
King's Bounty: Dark Side nową odsłoną serii. W grze wcielimy się w siły zła

wiadomość23 kwietnia 2014

Firma 1C Publishing zapowiedziała King's Bounty: Dark Side - kolejną odsłonę serii gier strategicznych z elementami gatunku cRPG. Tym razem gracze wcielą się w mroczne siły, reprezentowane przez orków, demony i wampiry, które muszą wspólnie stawić czoła zagrożeniu ze strony ludzi i elfów. Premiera produkcji odbędzie się latem bieżącego roku na komputerach PC.