Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2009, 10:59

autor: Maciej Śliwiński

Batman nadal sprzedaje się znakomicie

Batman: Arkham Asylum zbierający świetne recenzje, zarówno wśród krytyków jak i graczy trafił już na sklepowe półki na całym świecie w ilości 2,5 miliona kopii.

Batman: Arkham Asylum zbierający świetne recenzje, zarówno wśród krytyków jak i graczy trafił już na sklepowe półki na całym świecie w ilości 2,5 miliona kopii.

Batman nadal sprzedaje się znakomicie - ilustracja #1

Przypomnijmy – tytuł, który swoją premierę miał w połowie września jest w tej chwili jedną z najlepiej ocenianych gier tego roku. Wysokie noty zyskał między innymi w naszej recenzji oraz materiałach wideo przygotowanych przez redakcję tvgry.pl. Nie inaczej jest również na zachodzie, Batman: Arkham Asylum trafił między innymi do Księgi Rekordów Guinnessa jako najlepiej oceniania gra o superbohaterach w historii.

Z takiej sytuacji najbardziej cieszą się przedstawiciele Warner Bros oraz Eidos. Prezes tej drugiej firmy otwarcie przyznał, że jest zachwycony przeglądając recenzje i opinie w Internecie, a jeszcze dalej posunął się Martin Tremblay z Warner Bros, twierdząc, że nowy Batman stał się już wyznacznikiem jakości jeśli chodzi o gry związane z bohaterami znanymi głównie z amerykańskich komiksów.

Zachwyty osób odpowiedzialnych za produkcję tej gry mogą oznaczać również, że firmy te postarają się wycisnąć jak najwięcej z tak znanej marki. Pierwsze DLC trafiło do graczy 17 września, drugie dostępne będzie już za dwa dni. Jeśli gra będzie cieszyła się dalej takim powodzeniem, możemy być prawie pewni sequela w przyszłości.