Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2009, 19:21

autor: Hed

Batman: Arkham Asylum bije rekordy

W dzisiejszym materiale Gramy! o Batman: Arkham Asylum mogliście usłyszeć zdanie, że jest to najprawdopodobniej najlepsza gra na motywach komiksów. Taką opinię zdaje się potwierdzać komisja do spraw Rekordów Guinessa. Według niej dzieło Rocksteady jest najlepiej ocenianą grą o super-bohaterach w historii. Premiera świetnego tytułu w Europie i Polsce miała miejsce dzisiaj.

W dzisiejszym materiale Gramy! o Batman: Arkham Asylum mogliście usłyszeć zdanie, że jest to najprawdopodobniej najlepsza gra na motywach komiksów. Taką opinię zdaje się potwierdzać komisja do spraw Rekordów Guinnessa. Według niej dzieło Rocksteady jest najlepiej ocenianą grą o superbohaterach w historii. Premiera świetnego tytułu w Europie i Polsce miała miejsce dzisiaj.

Księga rekordów Guinnessa zajmuje się grami od jakieś czasu, oczywiście ze względu na ich dużą popularność. Pamiętamy między innymi sukces Fuela, którego uznano najobszerniejszą grą wszechczasów. Teraz nadszedł czas na Batmana. Bohater do tej pory nie miał zbyt wiele szczęścia do udanych produkcji. Najwyraźniej sytuację postanowiło zmienić wspomniane studio Rocksteady.

Batman: Arkham Asylum bije rekordy - ilustracja #1

Naturalnie sama kategoria „najlepiej ocenianej gry o superbohaterach” jest bardzo absurdalna i wymyślona na siłę. Taka jest już jednak specyfika Rekordów Guinnessa. Wynik oparto zapewne na podstawie podsumowań takich serwisów jak Metacritic. Gra osiągnęła na nim bardzo dobry wynik (91/100), zyskując wysokie noty w praktycznie każdej z prawie 30 opublikowanych recenzji.

Gaz Deaves z Guinessa, powiedział, że jest zadowolony z możliwości nagrodzenia nowych przygód Batmana. Jak podkreślił Deaves, doczekaliśmy się fantastycznej gry, która zrobiła wrażenie na ekspertach, więc w pełni zasłużyła na miejsce w Księdze rekordów. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować Rocksteady i życzyć sukcesów na nowej drodze bicia światowych rekordów.