Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360
Okładka Fuel (PC)
OkładkaFuel (PC)

Fuel

Dynamiczne wyścigi, w których rywalizacja kierowców samochodów i motocykli odbywa się zwykle na bezdrożach. Wszystko odbywa się w warunkach, które zdecydowanie nie sprzyjają przepisowej i spokojnej jeździe.

Wyścigi | samochodowe | motocyklowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fuel Premiera

2cze2009

X360 PS3

30cze2009

PC

producent: Asobo Studio wydawca: Codemasters wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

Gry podobne do Fuel

Colin McRae: DiRT

Pure

Moto GP '07

Fuel to gra wyścigowa produkowana przez firmę Asobo Studios, znaną ze współpracy z Disneyem (np. komputerowa i konsolowa wersja Wall-E). Wydawcą gry jest Codemasters, twórca wielu ważnych dzieł należących do tego gatunku (np. seria Colin McRae).

Fuel to odmienna koncepcja gry wyścigowej. Prezentuje świat, w którym wskutek zmian klimatycznych spowodowanych wpływem człowieka na środowisko, ogromne połacie terenu zostały spustoszone. Jednym z najcenniejszy dóbr jest paliwo. Mimo tego, część zapaleńców na powstałych pustkowiach organizuje wyścigi, których stawką są kolejne galony cennego płynu. Oczywiście wcielamy się w jedną z takich osób, próbujących zaistnieć w tym nowym świecie maniaków prędkości. Teren gry jest zróżnicowany. Możemy zobaczyć zachodnie wybrzeże USA zrujnowane przez liczne tsunami, pustynną Nevadę (także Wielki Kanion) oraz ośnieżone pasma górskie północnej części dzisiejszych Stanów Zjednoczonych.

Gra ma na celu pokazać odbiorcom lepszą wersję wyścigów terenowych, prezentując niezwykle obszerny teren. Zjeździć możemy więc ponad 14 tysięcy kilometrów kwadratowych dokładnie odwzorowanego obszaru, jednocześnie mając ogromną swobodę w tym jak i gdzie chcemy się dostać. W przenoszeniu się pomiędzy strefami ogromnego obszaru pomocny jest helikopter. Mimo niezłej przyczepności samochodów prezentowanych w grze, możliwe jest wykonywanie wielu niebezpiecznych popisów w powietrzu. Miłymi dodatkami są zmienne warunki pogodowe, które często determinują nasze poczynania (deszcz, tornada, burze piaskowe) oraz zmieniająca się pora dnia. Osobom, które lubią pracować nad własnym wizerunkiem spodoba się natomiast opcja zmiany wyglądu prowadzonego bohatera (możliwość np. dodawania nowych tatuaży).

Graficznie tytuł prezentuje się bardzo ciekawie. Ogromny teren gry został szczegółowo opracowany a modele pojazdów prezentują się bardzo dobrze. W pamięci zapadają wspomniane już warunki pogodowe – szalejące nad nami tornada i burze. W sieci można grać do 16 osób w jednym z dwóch trybów.

Ostatnia modyfikacja 21 stycznia 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 1160 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,9 / 10 na podstawie 369 głosów czytelników.

Fuel cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fuel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Fuel Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista SP1
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PS3