Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2009, 12:30

autor: Jiker

Gry biją kolejne rekordy Guinessa

Rekordy Guinessa przyznane producentom Call of Duty 4: Modern Warfare w kategorii „Najpopularniejszej konsolowej gry sieciowej” oraz Fuel za „Najbardziej rozległą produkcję w historii konsolowej rozrywki” nie były jedynym wyjątkowymi osiągnięciami uhonorowanymi przez twórców tej wyjątkowej publikacji. W trakcie zakończonych targów E3 poznaliśmy jeszcze kilka innych rekordów.

Rekordy Guinessa przyznane producentom Call of Duty 4: Modern Warfare w kategorii „Najpopularniejszej konsolowej gry sieciowej” oraz Fuel za „Najbardziej rozległą produkcję w historii konsolowej rozrywki” nie były jedynym wyjątkowymi osiągnięciami uhonorowanymi przez twórców tej ciekawej publikacji. W trakcie zakończonych targów E3 poznaliśmy jeszcze kilka innych rekordów.

Gry biją kolejne rekordy Guinessa - ilustracja #1

Okładka tegorocznej edycji Księgi.

Słynny projektant Shigeru Miyamoto odebrał nagrodę za „Najlepiej sprzedającą się grę w historii”. Otrzymał ją oczywiście zestaw Wii Sports, którego nabyło już 45,7 milionów posiadaczy Nintendo Wii. Jest to oczywiście wynik niesamowity, lecz w dużej mierze wypracowany dzięki umieszczeniu produkcji w zestawach z konsolą. Major Nelson oraz Mark Whitten reprezentowali z kolei bazę wszystkich użytkowników serwisu Xbox Live. 20-milionowa rzesza ludzi tworzy „Najpopularniejszy konsolowy serwis sieciowy”. Warto przy okazji zaznaczyć, że wszyscy oni są aktywnymi użytkownikami XBL, stanowiącymi 67% wszystkich posiadaczy Xboksa 360.

„Najpopularniejszą produkcją MMOcRPG” ogłoszono oczywiście World of Warcraft, w którego gra już 11,6 milionów osób z całego świata. Jest to wynik na tyle niemożliwy, że aż mało prawdopodobnym wydaje się jego pobicie. Niewiele mniejsza liczba osób nabyła z kolei „Najlepiej sprzedającą się grę strategiczną” – pierwszego StarCrafta. Do dzisiaj zdecydowało się na to już 9,5 miliona graczy. Obie nagrody zaakceptowali Mike Morhaime oraz Paul Sams z Blizzarda, firmy odpowiedzialnej za wyprodukowanie tych pozycji.

Todd Howard z Bethesdy odebrał natomiast tytuł „Najszybciej sprzedającego się, multiplatformowego cRPG” przyznany oczywiście grze Fallout 3. Ta świetna produkcja fabularna w ciągu zaledwie pierwszego tygodnia obecności na rynku przekonała do siebie aż 4,7 milionów posiadaczy pecetów, Xboksów 360 i PlayStation 3. Wyróżnienie odebrali także Charles oraz Kai Huang z firmy Red Octane, których cykl Guitar Hero sprzedał się już w liczbie 25 milionów egzemplarzy na całym świecie. Gra została zauważona w kategorii najpopularniejszych gier rytmiczno-muzycznych.

Wszystkie powyższe rezultaty, a także wiele innych – w tym pochodzące z lat ubiegłych – zawarte zostaną w najnowszej odsłonie Księgi Rekordów Guinessa: Edycja dla Graczy. Do jej premiery dojdzie na początku przyszłego roku. Cena publikacji zostanie najprawdopodobniej ustalona na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym, a więc nieco ponad 20 dolarów.

gry