Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Jekyll & Hyde (PC)
OkładkaJekyll & Hyde (PC)

Jekyll & Hyde PC

Gra przygodowa oparta na słynnej powieści Roberta Louisa Stevensona, oferująca nie tylko rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie poszlak, ale również branie udziału w zadaniach wymagających zręczności.

Przygodowe | książki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jekyll & Hyde Premiera PC

27sierpnia2010

producent: Pixelcage Games wydawca: bitComposer Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jekyll & Hyde to gra przygodowa bazującą na słynnej powieści szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona, znanej pod tytułem Doktor Jekyll i pan Hyde (ang. Strange Case Of Dr Jekyll and Mr Hyde). Została zaprojektowana przez niemieckie studio Pixelcage Games, mające w swym dorobku pecetowe produkcje o tytułach Switchfire i Dark Matter: The Baryon Project.

W Jekyll & Hyde otrzymujemy możliwość wcielenia się w doktora Henry’ego Jekylla, który w wyniku nieoczekiwanego splotu wydarzeń wynajduje płyn pobudzający w nim mroczne alter ego – Edwarda Hyde’a. Próbując okiełznać sytuację jesteśmy zmuszeni nie tylko doprowadzić do wyjaśnienia zagadki działającej w konspiracji okultystycznej sekty, ale również stworzyć antidotum na szerzącą się w Londynie epidemię. W trakcie wyprawy poznajemy najbardziej skrywane tajemnice brytyjskiej stolicy.

Jekyll & Hyde łączy dwa typy rozgrywki. Mamy więc fragmenty typowe dla gry przygodowej z interfejsem point&click, gdzie naszym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek oraz poszukiwanie niezbędnych przedmiotów, oraz sekwencje zręcznościowe. Podczas łamigłówek i etapów pełnych akcji dokonujemy nieustannych wyborów pomiędzy umiejętnościami Jekylla i Hyde’a. W tym celu do naszej dyspozycji oddano przenośne laboratorium – przyrządzamy w nim pożądany eliksir wydobywający z nas pana Hyde’a, a także poddajemy badaniom zdobyte poszlaki.

Rozgrywka została ukazana za sprawą trójwymiarowej grafiki.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.7 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jekyll & Hyde

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Jekyll & Hyde Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista