Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2007, 18:33

autor: Jiker

THQ wydawcą nowej RPG jednego z autorów The Elder Scrolls IV: Oblivion

Firma THQ poinformowała o podpisaniu porozumienia ze studiem Big Huge Games. Na jego mocy stała się pełnoprawnym wydawcą nowej gry z gatunku RPG, której głównym producentem jest słynny Ken Rolston, autor m.in. dwóch ostatnich odsłon serii The Elder Scrolls. Jego nowa produkcja trafi do sprzedaży na początku 2009 roku.

Firma THQ poinformowała o podpisaniu porozumienia ze studiem Big Huge Games. Na jego mocy stała się pełnoprawnym wydawcą nowej gry z gatunku RPG, której głównym producentem jest słynny Ken Rolston, autor m.in. dwóch ostatnich odsłon serii The Elder Scrolls. Jego nowa produkcja trafi do sprzedaży na początku 2009 roku. Platformami docelowymi są konsole PS3 i Xbox 360 oraz komputery klasy PC.

Rolston pracuje na swoje dobre imię już od ponad 25 lat. Początkowo zarabiał na życie tworząc papierowe systemy RPG (Paranoia, Warhammer, Advanced Dungeons & Dragons, Star Wars oraz Rune Quest). Następnie zajął się produkcją gier komputerowych. Zdecydowanie najlepszym etapem jego zawodowego życia była współpraca z firmą Bethesda Softworks, z którą stworzył dwie ostatnie odsłony serii The Elder Scrolls.

W lutym 2007 roku udał się wreszcie na zasłużoną emeryturę. Nie wytrzymał na niej długo – pod koniec tego samego miesiąca dołączył bowiem do zespołu Big Huge Games, by wspomóc go w produkcji nowej RPG. Wymieniona wyżej firma znana jest m.in. z serii Rise of Nations oraz elektronicznej wersji planszowego Catan. Pierwotnie ich nowa pozycja miała zostać wydana jedynie na konsolach nowej generacji, lecz teraz wiemy już, że trafi także na PC. Więcej informacji na jej temat poznamy zapewne już wkrótce.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.