Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2007, 14:00

autor: Jiker

Bardzo dobra sprzedaż Final Fantasy XII: Revenant Wings

bezpośrednia kontynuacja wydarzeń znanych z dwunastej odsłony serii Final Fantasy wydanej na PS2, została bardzo dobrze przyjęta przez japońskich recenzentów. Natomiast wczoraj dowiedzieliśmy się, że podobnym entuzjazmem wykazali się klienci – właściciele Nintendo DS – którzy przeprowadzili istny szturm na tamtejsze sklepy.

Wiemy już, że Final Fantasy XII: Revenant Wings, bezpośrednia kontynuacja wydarzeń znanych z dwunastej odsłony serii Final Fantasy wydanej na PS2, została bardzo dobrze przyjęta przez japońskich recenzentów. Natomiast wczoraj dowiedzieliśmy się, że podobnym entuzjazmem wykazali się klienci – właściciele Nintendo DS – którzy przeprowadzili istny szturm na tamtejsze sklepy.

Gra, której japońska premiera odbyła się 26 kwietnia, znalazła w ciągu siedmiu dni 300.000 nabywców. O całym fakcie poinformowała nas firma Square Enix. Nie jest to oczywiście rekordowy wynik, lecz i tak robi wielkie wrażenie. Wszystko wskazuje na to, że wysoka sprzedaż gry utrzyma się również i przez kilka kolejnych tygodni.

Przypomnijmy, że w Final Fantasy XII: Revenant Wings gracz wciela się w Vaana, pirata, który w poszukiwaniu skarbów zapędza się na latający kontynent Puruvama. Rozgrywka toczy się zarówno na nim, jak i na stałym gruncie świata Ivalice, znanego osobom, którym dane było ukończyć Final Fantasy XII. Europejska premiera gry odbędzie się w drugiej połowie 2007 roku.