Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2007, 06:54

autor: BK

Twórca Ponga wraca do gry

Nolan Bushnell, współzałożyciel Atari i twórca legendarnej gry Pong, znów zajmie się elektroniczną rozrywką. Właśnie dołączył do zarządu firmy NeoEdge.

Nolan Bushnell, współzałożyciel Atari i twórca legendarnej gry Pong, znów zajmie się elektroniczną rozrywką. Właśnie dołączył do zarządu firmy NeoEdge.

Twórca Ponga wraca do gry - ilustracja #1
Nolan Bushnell – żywa legenda.

 

Bushnell uznawany jest przez niektórych za ojca przemysłu gier komputerowych. Już w 1971 roku brał udział w opracowaniu jednego z pierwszych automatów do gier. Jego pierwsze dzieło, Computer Space (kosmiczna strzelanina) nie odniosło co prawda sukcesu komercyjnego, ale stworzony rok później Pong (uboga graficznie wariacja na temat tenisa) przeszedł do historii elektronicznej rozrywki oraz zapewnił mu sławę i pieniądze. Nolan Bushnell był jednym z założycieli Atari, ale ostatecznie rozstał się z firmą w 1978 roku z powodu konfliktu z nowymi właścicielami.

Twórca Ponga wraca do gry - ilustracja #2

Pong – w 1972 roku wywołał niemałe zamieszanie.

 

Wczoraj przedstawiciele NeoEdge poinformowali, że Bushnell jest jednym z ich nowych członków zarządu. Firma odpowiedzialna jest głównie za proste gry online zebrane na portalu MostFun.com. Nie wiadomo, czy legendarny twórca będzie jedynie doradcą, czy może zechce włączyć się w proces powstawania gier.

Twórca Ponga wraca do gry - ilustracja #3
MostFun.com – proste, darmowe gry z reklamami. Czy tego oczekujemy od jednego z ojców elektronicznej rozrywki?
gry