Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2007, 14:54

autor: Major Doktor Upiorna

Wg Martina Walfisza World in Conflict pasuje do konsol PlayStation 3 i Xbox 360

Na początku bieżącego miesiąca przekazaliśmy Wam nieoficjalne informacje, jakoby gra World in Conflict miałaby się pojawić na najnowszych konsolach marki Sony i Microsoft. W ostatnim wywiadzie udzielonym serwisowi ComputerAndVideoGames Martin Walfisz, szef Massive Entertainment, przedstawił swoje zainteresowanie tym tematem.

World in Conflict jak na razie jest tytułem dedykowanym jedynie właścicielom PeCetów, czego zapewne zazdroszczą im posiadacze konsol. Na początku bieżącego miesiąca przekazaliśmy Wam nieoficjalne informacje, jakoby ta oczekiwana strategia czasu rzeczywistego miałaby się pojawić również na najnowszych konsolach marki Sony i Microsoft. W ostatnim wywiadzie udzielonym serwisowi ComputerAndVideoGames Martin Walfisz, szef Massive Entertainment, przedstawił swoje zainteresowanie tym tematem.

Wg Martina Walfisza World in Conflict pasuje do konsol PlayStation 3 i Xbox 360 - ilustracja #1

Walfisz wyraził przekonanie, że systemy Xbox 360 i PlayStation 3 doskonale pasują do wspomnianej produkcji. Jego zdaniem „World in Conflict posiada wiele cech charakterystycznych dla gry akcji, nie występujących w typowej pozycji z gatunku RTS. W związku z tym, jeżeli mielibyśmy przekonwertować jakąś pozycję na konsole to z pewnością byłby to właśnie tytuł podobny do WiC”. Dodał on również, że powstało szerokie spektrum interesujących pomysłów, które mogłyby pojawić się w ewentualnym sequelu owej pozycji, aczkolwiek szczegóły na ten temat zostaną zdradzone we właściwym czasie.