Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2007, 17:45

autor: Vercetti

Official Xbox Magazine UK ujawnia kolejne informacje dotyczące Grand Theft Auto IV

Wiadomości na temat pełnoprawnej, czwartej odsłony serii Grand Theft Auto nigdy za wiele – taki przynajmniej wniosek można wysnuć na podstawie ostatniej edycji comiesięcznego zestawienia „Najczęściej wyszukiwanych tytułów na GOL-u”. W związku z tym nadszedł czas na kolejną dawkę informacji dotyczących dzieła Rockstar Games, którą to w ostatnim czasie zaserwowało swym odbiorcom brytyjskie czasopism

Wiadomości na temat pełnoprawnej, czwartej odsłony serii Grand Theft Auto nigdy za wiele – taki przynajmniej wniosek można wysnuć na podstawie ostatniej edycji comiesięcznego zestawienia „Najczęściej wyszukiwanych tytułów na GOL-u”. W związku z tym nadszedł czas na kolejną dawkę informacji dotyczących dzieła Rockstar Games, którą to w ostatnim czasie zaserwowało swym odbiorcom brytyjskie czasopismo Official Xbox Magazine.

Redaktorzy wymienionego periodyku mieli okazję sprawdzić w akcji GTA IV, posługując się przy tym wersją na X360, a swoje wrażenia opisali w dość obszernym artykule, z którego można wychwycić kilka interesujących faktów.

Official Xbox Magazine UK ujawnia kolejne informacje dotyczące Grand Theft Auto IV - ilustracja #1

Pierwsza wiadomość dotyczy stopnia zaawansowania prac nad omawianym produktem – proces developingu najbardziej oczekiwanej gry akcji tego roku został ukończony już w 66 procentach, co dość optymistycznie rokuje na przyszłość. Kolejna istotna wieść mówi o tym, że miasto Liberty City, które będziemy eksplorować przy pomocy swego blisko 30-letniego bohatera, Niko Bellica, będzie największą i najbardziej realistyczną metropolią w całej historii GTA.

Co się tyczy prowadzonej przez nas postaci – zdementowano pogłoskę, jakoby miała ona być Rosjaninem (notabene w grze pojawi się gang reprezentujący wymienioną narodowość). Potwierdzono zarazem, że nasz podopieczny będzie potrafił wspinać się na słupy telegraficzne, korzystać ze schodów pożarowych, posługiwać przebudowanym systemem walki wręcz oraz celowania przy użyciu broni palnej, a także dzwonić do swych szefów z telefonu komórkowego, podpierając się przy tym danymi zawartymi w jego książce adresowej - będzie to jednocześnie jeden ze sposobów podejmowania zleceń przez naszego protagonistę. Prócz tego Niko niejednokrotnie wejdzie na dachy drapaczy chmur, by zepchnąć z nich kilku ludzi, a od czasu do czasu sprawdzi również uroki wyścigów motorówek lub urządzi sobie przejażdżkę pozyskanym nielegalnie chopperem.

Official Xbox Magazine UK ujawnia kolejne informacje dotyczące Grand Theft Auto IV - ilustracja #2

Podczas jazdy autami w radiu usłyszymy tradycyjnie szeroki wybór stacji muzycznych. Jedną z nich będzie rozgłośnia puszczająca taneczne przeboje rodem ze wschodniej części Europy. Testując świeżo skradzione wozy doświadczymy także odpowiedniego zakresu widoków kamery. Dan Houser z Rockstar Games nadmienił jednakże, iż jego współpracownicy ciągle testują nowe rozwiązania, abyśmy mogli obserwować swoje samochody z perspektywy, która zapewni nam najlepszą widoczność i kontrolę nad pojazdami, wyposażonymi w doskonałe algorytmy opisujące ich fizykę.

W grze nie zabraknie ponadto nawiązań do poprzednich części cyklu oraz rozmaitych smaczków w postaci niedwuznacznych nazw lokacji (ujrzymy chociażby ulicę o nazwie 69th Street Diner) czy firm o różnych profilach działalności (Cluckin’ Bell, Sprunk itp.). Premiera europejskiej wersji Grand Theft Auto IV w wersjach na Xboxa 360 oraz PlayStation 3 odbędzie się 19 października 2007.