Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2007, 07:47

autor: Major Doktor Upiorna

Historia Don Kichota z perspektywy osła

Hiszpański reżyser Jose Pozo pracuje właśnie nad filmem animowanym, opowiadającym historię Don Kichota. Developerzy ze stajni Revistronic postanowili przenieść ten pomysł do świata elektronicznej rozrywki i zapowiedzieli grę o nazwie Donkey Xote. Zarówno gra, jak i jej animowany pierwowzór przedstawi nieco alternatywną wersję historii błędnego rycerza, opowiedzianą przez osła imieniem Rucio.

Hiszpański reżyser Jose Pozo pracuje właśnie nad filmem animowanym, opowiadającym historię Don Kichota, który na ekranach kin zagości jeszcze w tym roku. Developerzy ze stajni Revistronic postanowili przenieść ten pomysł do świata elektronicznej rozrywki i zapowiedzieli grę o nazwie Donkey Xote. Niniejsza produkcja zostanie zadedykowana do posiadaczy komputerów osobistych klasy PC oraz konsol PlayStation 2, PlayStation Portable i Nintendo DS.

Zarówno gra, jak i jej animowany pierwowzór przedstawi nieco alternatywną wersję historii błędnego rycerza, opowiedzianą przez osła imieniem Rucio. Z informacji ujawnionych przez developerów wynika, że zabawa rozpocznie się u progu domu Sanczo Pansy, a użytkownik powędruje do Barcelony, aby wziąć tam udział w wielkim turnieju rycerskim. Ostatecznie będzie też trzeba stanąć w obliczu spotkania z Dulcyneą.

Przygotowywana gra wydaje się niezwykle ciekawa, jednak na chwilę obecną są to jedyne dostępne dane na jej temat. Niemniej jednak będziemy obserwowali poczynania producentów i gdy tylko pojawią się nowe informacje, niezwłocznie zawiadomimy Was o nich.