Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2011, 14:30

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, The Elder Scrolls V: Skyrim, Starhawk) 21/11/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o banowaniu w Modern Warfare 3, łatce do Skyrim, beta testach Starhawka i Eligium, a także przyszłości serii Tales of.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Robert Bowling z Infinity Ward poinformował na Twitterze, że studio nałożyło 1600 banów na graczy uciekających się do oszustw w grze akcji Call of Duty: Modern Warfare 3. Jednocześnie ostrzegł, że używanie nielegalnych programów, cheatów i wykorzystywanie błędów nie będzie tolerowane.

Scrolls

Serwis IGN donosi, że gra karciana Scrolls – nowy tytuł twórców Minecraftanajprawdopodobniej wymagać będzie stałego połączenia z Internetem. Nie zostało jednak wyjaśnione, czy dotyczy to tylko trybu wieloosobowego, czy też rozgrywki singleplayer ze sztuczna inteligencją. Na niedawnym MineConie twórcy ze studia Mojang mieli też zdradzić, że Scrolls, powstające na silniku Unity, być może trafi od razu na więcej platform. Do debiutu gry ma dojść na początku 2012 roku.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Firma Bethesda Softworks wyda wkrótce łatkę 1.2 do wszystkich trzech wersji gry RPG The Elder Scrolls V: Skyrim. Patch ukaże się przed końcem listopada.

Dusty Welch

Dusty Welch, współtwórca marki Call of Duty, ujawnił, że w kwietniu, wspólnie z Chrisem Archerem – byłym pracownikiem koncernu Activision – założył studio U4iA Games. Pracuje w nim nad „hardkorową, pierwszoosobową produkcją społecznościową w modelu free to play”. Szczegóły nie są znane, aczkolwiek wiemy, że w przyszłym roku mają się odbyć beta testy tytułu.

Starhawk

Firma Sony Computer Entertainment America poinformowała, że zamknięte beta testy gry akcji Starhawk wystartują 22 listopada. Przystąpią do nich najwierniejsi fani Warhawka (osoby z największym doświadczeniem i zasługami dla społeczności graczy), czyli poprzedniej gry założycieli studia LightBox Interactive. Z czasem dołączą do nich kolejne osoby. Beta będzie otwarta dla graczy z Europy i Stanów Zjednoczonych. Twórcy oddadzą w niej do dyspozycji tryb Capture the Flag. Starhawk ma trafić do sprzedaży latem 2012 roku.

Tales of...

Japońskie studio odpowiedzialne za serię jRPG Tales of..., będące własnością firmy Namco Bandai, aczkolwiek dotąd działające niezależnie, zostanie wcielone do struktur przedsiębiorstwa z dniem 1 stycznia 2012 roku. Powód decyzji nie został podany, podobnie zresztą nie wyjaśniono losu 109 pracowników tworzących zespół deweloperski. Ostatnim tytułem z serii wydanym na Zachodzie jest Tales of the Abyss na Nintendo 3DS.

Eligium – Wybraniec

Zamknięte beta testy darmowej gry MMO Eligium – Wybraniec odbędą się 19 grudnia, poinformowała firma Frogster. Zgłoszenia przyjmowane są na oficjalnej stronie internetowej produkcji. Do jej premiery dojdzie w przyszłym roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

EverQuest: Veil of Alaris

RACE Injection

Move Fitness

Fusion: Genesis

Wakfu

Minecraft

Path of Exile

Gemini Wars

PayDay: The Heist

Jurassic Park

Gears of War 3

Jagged Alliance Online

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Star Wars: The Old Republic - Bringing Down The Hammer

RACE Injection - zwiastun na premierę

Mass Effect 3 - N7 Collectors Edition

Crusader Kings II - Seven Deadly Sins: Wroth

Crime Life: Gang Wars - trailer #1

Battlefield 3 - Strike at Karkand

Afterfall: InSanity - trailer #2

Ace Combat: Assault Horizon - Accolades

The Secret World - Templars

XIII: Lost Identity - trailer #1

Przegląd tygodnia: Minecraft w Polsce

Max Payne 3 - kulisy produkcji #1 - celowanie i strzelanie (PL)

SSX - It's Tricky

Silent Hill: Downpour - Opening Scene

Afterfall: InSanity - kulisy produkcji #1 - system walki (PL)

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej