Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gemini Wars (PC)
OkładkaGemini Wars (PC)

Gemini Wars PC

Rozgrywana w przestrzeni kosmicznej strategia czasu rzeczywistego. Tak jak w typowych RTS-ach zabawa polega na gromadzeniu surowców, rozbudowie baz i tworzeniu armii. Do wyboru są trzy mocno różniące się od siebie frakcje.

Strategiczne | RTS | indie

Gemini Wars Premiera PC

8czerwca2012

producent: Camel 101 wydawca: Iceberg Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gemini Wars to osadzona w dalekiej przyszłości gra strategiczna czasu rzeczywistego autorstwa znanego dotychczas głównie z gier typu casual studia Camel 101.

Po dekadach walk frakcje United Space Federation oraz Alliance of Free Worlds są już wyczerpane niekończącą się wojną. Wkrótce przebieg tego konfliktu ulegnie jednak dramatycznej zmianie wraz z pojawieniem się trzeciej siły. Gracze wcielą się w powracającego z wygnania dowódcę floty kosmicznej i ich działania wpłyną na losy całej wojny.

Zaczynamy skromnie, posiadając jedynie małą grupę fregat. Nasze siły jednak regularnie rosną wraz z postępami w kampanii, aż wreszcie doświadczamy gigantycznych bitew, w których biorą udział setki statków bojowych, krążowników a nawet bazy planetarne.

Gemini Wars należy do gatunku RTS, więc zabawa polega na gromadzeniu surowców, rozbudowie baz i tworzeniu armii. Autorzy zadbali o duże zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi frakcjami. W kampanii dla pojedynczego gracza obejmujemy dowództwo nad siłami United Space Federation, natomiast w trybie multiplayer dostępne są wszystkie strony konfliktu. Ciekawą nowością jest możliwość abordażu w przestrzeni kosmicznej z wykorzystaniem oddziałów specjalnych.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gemini Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Gemini Wars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7