Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2012, 14:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Gemini Wars, Eden Games, Activision, Infinity Ward) 15/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o statusie gold gry strategicznej Gemini Wars, sporze sądowym pomiędzy Activision a Infinity Ward, a także nieprawdziwych informacjach o zamknięciu studia Eden Games.

Lucid

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Lucid. Dzieło studia YeaBoing możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 1,24 euro (ok. 5 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Eden Games

Firma Atari zaprzeczyła ostatnim doniesieniom, jakoby studio Eden Games (Alone in the Dark, seria Test Drive Unlimited) zostało zlikwidowane. Zamiast tego zespół prawdopodobnie skupi się na dewelopingu gier sieciowych oraz produkcji na urządzenia mobilne. Jednocześnie Eden Games dalej będzie wspierać Test Drive Unlimited 2 ewentualnymi poprawkami i aktualizacjami.

Activision / Infinity Ward

Informatorzy serwisu Gamasutra donoszą, że firma Activision przekazała 42 miliony dolarów grupie byłych pracowników studia Infinity Ward reprezentowanej przez Vince’a Westa oraz Jasona Zampellę. Na powyższą sumę mają składać się m.in. 22 miliony dolarów z tytułu premii za udany debiut Call of Duty: Modern Warfare 2. Zdaniem informatorów, wpłata nie jest wynikiem ani ugody, ani kary nałożonej przez sąd. To przy okazji tylko niewielki procent kwoty, jakiej West oraz Zampella domagają się od Activision w słynnym sporze sądowym, o którym pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach. Kolejna rozprawa ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu.

Gemini Wars

Firma Iceberg Interactive poinformowała, że strategiczna gra Gemini Wars uzyskała status gold. Oznacza to, że prace nad nią zostały zakończone i nic nie powinno przeszkodzić w jej premierze. Produkcja studia Carmel 101 zadebiutuje 8 czerwca w niektórych krajach europejskich na PC i Maca. Nie wiadomo, kiedy nastąpi oficjalna premiera w Polsce.

Wieści ze świata (Gemini Wars, Eden Games, Activision, Infinity Ward) 15/5/12 - ilustracja #1

Lionhead Studios

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Microsoft pojawiło się ogłoszenie o pracę dla projektanta poziomów w zespole Lionhead Studios. Idealny kandydat musi wyróżniać się „dużą znajomością sieciowych gier”. Oczywiście nie musi to zwiastować rychłej zapowiedzi produkcji ukierunkowanej na rozgrywkę wieloosobową. Twórcy serii Fable do tej pory niczego takiego nie zapowiadali, więc są to jedyne dość luźne spekulacje.

Ubisoft Massive

Studio Ubisoft Massive zatrudni programistę gier sieciowych, który miałby „dołączyć do zespołu pracującego nad projektem nowej generacji”. Na temat tajemniczej produkcji nie znamy żadnych szczegółów, ale twórcy najwyraźniej nie kryją się z tym, że przygotowują jakiś tytuł z myślą o następcach PlayStation 3 lub Xboksa 360. Obecnie deweloper pracuje również nad strzelaniną Far Cry 3.

Blizzard Entertainment

Firma Blizzard Entertainment potwierdziła serwisowi MCV, że po raz piąty z rzędu nie pojawi się na targach E3 w Los Angeles. W dodatku w tym roku nie odbędzie się także impreza BlizzCon, więc fani muszą przedłużyć sobie czekanie na nowe informacje w sprawie nadchodzących produkcji dewelopera. Prawdopodobnie do sierpnia, bo wtedy odbędą się targi Gamescom w Niemczech, na których Blizzard już się pojawi.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: