Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2012, 13:22

Tex Murphy powróci w Project Fedora, jeśli uda się uzbierać 450 tys. dolarów

Wystartował Kickstarter przygodówki Project Fedora, czyli kontynuacji kultowej serii Tex Murphy. Gra powstanie, jeśli autorom uda się zgromadzić 450 tysięcy dolarów.

Co i za ile?
  • 5$ - zestaw tapet;
  • 15$ - pełna wersja gry i dostęp do materiałów z produkcji;
  • 45$ - pełne wersje casualowych gier Big Finish Games;
  • 50$ - pełna wersja jednej z poprzednich odsłon serii Tex Murphy na serwisie GoG;
  • 75$ - koszulka i nakręcony w 1989 roku film „Plan 10 from Outer Space" z Texem;
  • 100$ - pudełkowa wersja kolekcjonerska gry z soundtrackiem.

Każdy kolejny poziom zawiera wszystkie nagrody z poprzedniego.

Zgodnie z zapowiedziami z zeszłego miesiąca, wystartował Kickstarter Project Fedora, czyli nowej odsłony kultowej serii przygodówek opowiadających o przygodach prywatnego detektywa Texa Murphy’ego. Opracowaniem gry ma się zająć niezależny zespół Big Finish Games, założony przez twórców serii Chrisa Jonesa i Aarona Connersa. Autorzy potrzebują 450 tysięcy dolarów, a zbiórka pieniędzy dobiegnie końca 16 czerwca tego roku. Obecnie planowana jest jedynie wersja pecetowa, choć może to w przyszłości ulec zmianie.

Project Fedora ponownie przeniesie nas do postapokaliptycznego San Francisco. Podobnie jak w przypadku trzech poprzednich odsłon otrzymamy w pełni trójwymiarowy świat gry, na który nałożeni zostaną sfilmowani aktorzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa będzie swobodna eksploracja wszystkich zakamarków każdej lokacji, a rozwój fabuły wspomogą rozbudowane scenki przerywnikowe.

Jak na detektywistyczną przygodówkę przystało, większość czasu spędzimy na prowadzeniu śledztwa, zbieraniu poszlak i dowodów, przesłuchiwaniu światków oraz rozwiązywaniu zagadek. Wszystko to odbywać się będzie za pomocą kompletnie nowego interfejsu, dostosowanego do współczesnych standardów. Łamigłówki mają stanowić niemałe wyzwanie, ale mniej doświadczeni gracze w razie potrzeby skorzystają z wbudowanego systemu podpowiedzi.

Tex Murphy powróci w Project Fedora, jeśli uda się uzbierać 450 tys. dolarów - ilustracja #1

Oczkiem w głowie autorów Project Fedora jest fabuła. Zawierać ona będzie wiele smaczków dla weteranów serii (w tym wyjaśnienie co wydarzyło się po zaskakującym zakończeniu w Overseer), ale jednocześnie scenariusz napisano tak, aby również nowicjusze mogli się dobrze bawić. Jednocześnie historia ma być w znacznym stopniu nieliniowa. Podejmowane w trakcie gry decyzje wpłyną na późniejsze wydarzenia i skierują nas na jedną z kilku odrębnych ścieżek narracyjnych.

W studiu Big Finish Games poza Chrisem Jonesem i Aaronem Connersem znajduje się także wiele innych weteranów serii, w tym Brian Johnson, Douglas Vandegrift oraz Matt Heide. Cały ten zespół od piętnastu lat marzył o stworzeniu kolejnej części przygód Texa. Dlatego są przekonani, że będą w stanie wyprodukować najlepszą odsłonę cyklu. Oczywiście pod warunkiem, że uda im się uzbierać potrzebne środki.