Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2012, 12:58

Diablo III z 2 milionami pre-orderów – rekord w historii gier Blizzarda

Blizzard ujawnił, że gra Diablo III doczekała się 2 milionów zamówień przedpremierowych. To absolutny rekord w historii firmy i doskonały start dla tej popularnej produkcji.

Kilka dni temu Blizzard chwalił się, że zainteresowanie pre-orderem Diablo III pobiło wszelkie rekordy firmy. Teraz znamy już konkretną liczbę – ponad 2 miliony osób zdecydowały się zamówić produkcję przedpremierowo. To fenomenalny start dla trzeciej odsłony serii, która pewnie zarobi krocie. Na informacje o wynikach sprzedażowych będziemy jednak musieli poczekać co najmniej kilkadziesiąt godzin, bo premiera produkcji odbyła się dzisiaj.

Na powyższy rezultat składają się zamówienia cyfrowe i pudełkowe oraz specjalna oferta dla fanów World of Warcraft, czyli tak zwana „roczna przepustka” abonamentowa, do której dodano pełną wersję Diablo III (wcześniej Blizzard ujawnił, że kupiło ją 1,2 miliona osób). To dopiero początek. Gra na pewno sprzeda się w znacznie większym nakładzie. W ostatnich tygodniach analitycy szacowali, że trafi ona do 3-5 milionów osób w ciągu roku.

Wczoraj wieczorem gracze z całego świata wyruszyli do jednego z 8 tysięcy sklepów, aby kupić grę w ramach nocnej promocji. W Polsce największa taka impreza miała miejsce w Warszawie, gdzie pojawiło się mnóstwo osób. Na gry-online.pl możecie przeczytać relację z tego wydarzenia – działo się sporo, ale nasi redaktorzy byli na miejscu i uchwycili panujący tam klimat. Cały czas gramy też w pełną wersję Diablo III i na bieżąco spisujemy dla Was wrażenia z rozgrywki.

Diablo III kosztuje 179,90 zł. W sprzedaży jest też limitowana Edycja Kolekcjonerska. Przypominamy, że w pudełkach z grą znajdują się kody na tak zwany Diablo III Starter Edition, czyli ograniczoną wersję gry, która pozwala dobić do 13 poziomu doświadczenia postaci i zwiedzić fragment Aktu I.

  1. Wrota piekieł – premiera Diablo III na gry-online.pl
  2. tvgry.pl – zapis relacji wideo z premiery gry