Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure (PC)

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure PC

Project Fedora

Szósta z serii gier przygodowych, których bohaterem jest prywatny detektyw Tex Murphy. Za deweloping Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure odpowiada studio Big Finish Games, szerzej znane za sprawą takich produkcji jak 3 Cards to Midnight i 3 Cards to Dead Time.

Przygodowe | FPP | science fiction | detektywistyczne | crowdfunding | indie | full motion video

PC Windows
Okładka Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7maja2014

Project Fedora to detektywistyczna przygodówka będąca szóstą odsłoną serii opowiadającej o przygodach Texa Murphego. Opracowaniem projektu zajęło się niezależne studio Big Finish Games, w skład którego wchodzą twórcy cyklu, czyli Chris Jones i Aaron Conners.

Gra przenosi nas w niedaleką przyszłość, do postapokaliptycznego San Francisco, zamieszkałego zarówno przez ludzi, jak i mutanty. Wcielamy się w Texa Murphego – zmęczonego życiem i nadużywającego alkoholu prywatnego detektywa. W momencie rozpoczęcia opowieści znowu jest on bez grosza przy duszy. Dlatego przyjmuje nową sprawę, dzięki której ma nadzieję podreperować stan swojego konta. Śledztwo tradycyjnie sprowadza na niego znacznie większe kłopoty niż się tego spodziewał.

Podobnie jak w przypadku trzech poprzednich odsłon gra oferuje w pełni trójwymiarowy świat, na który nałożeni zostali sfilmowani aktorzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest swobodna eksploracja wszystkich zakamarków każdej lokacji, a rozwój fabuły wspomagają rozbudowane scenki przerywnikowe. Jak na detektywistyczną przygodówkę przystało, większość czasu spędzamy na prowadzeniu śledztwa, zbieraniu poszlak i dowodów, przesłuchiwaniu światków oraz rozwiązywaniu zagadek. Wszystko to odbywa się za pomocą kompletnie nowego interfejsu, dostosowanego do współczesnych standardów. Łamigłówki potrafią stanowić niemałe wyzwanie, ale mniej doświadczeni gracze w razie potrzeby mogą skorzystać z wbudowanego systemu podpowiedzi.

Oczkiem w głowie autorów Project Fedora była fabuła. Zawiera ona wiele smaczków dla weteranów serii (w tym wyjaśnienie tego, co wydarzyło się po zaskakującym zakończeniu w Overseer), ale jednocześnie scenariusz napisano tak, aby również nowicjusze mogli się dobrze bawić. Jednocześnie historia jest w znacznym stopniu nieliniowa. Podejmowane w trakcie gry decyzje wpływają na późniejsze wydarzenia i ostatecznie wrzucają gracza na jedną z kilku odrębnych ścieżek narracyjnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Gry podobne do Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Wymagania wiekowe Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

16+

Wymagania sprzętowe Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Wieści ze świata (Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure, Deus Ex) 22/4/14
Wieści ze świata (Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure, Deus Ex) 22/4/14

wiadomość22 kwietnia 2014

Dziś piszemy m.in. o filmie Deus Ex, przesunięciu daty premiery przygodówki Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure, sterownikach AMD Catalyst 14.4 RC, a także o rejestracji nowych znaków towarowych przez Sony i Microsoft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure - udostępniono demo wyczekiwanej przygodówki
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure - udostępniono demo wyczekiwanej przygodówki

wiadomość13 kwietnia 2014

Studio Big Finish Games udostępniło wersję demonstracyjną wyczekiwanej detektywistycznej przygodówki Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure. Szósta odsłona przygód Texa Murphy’ego ukaże się w ramach cyfrowej dystrybucji na komputerach PC 22 kwietnia.

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure zadebiutuje 22 kwietnia
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure zadebiutuje 22 kwietnia

wiadomość3 kwietnia 2014

Firma Atlus ujawniła datę premiery gry Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure. Jest to kolejna odsłona serii detektywistycznych przygodówek, w których spotykamy żywych aktorów nałożonych na wirtualne środowisko.

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure – nowy trailer gry
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure – nowy trailer gry

wiadomość10 września 2013

Twórcy przygodówki Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure opublikowali jej nowy, ponad 8-minutowy trailer. Zobaczymy na nim szereg scen, które znajdą się w finalnej wersji gry i poznamy praktycznie całą obsadę aktorską.

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure znajduje wydawcę
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure znajduje wydawcę

wiadomość29 sierpnia 2013

Studio Big Finish Games poinformowało, że Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure zostanie wydane przez firmę Atlus. Choć grę ufundowano w zeszłym roku na Kickstarterze, twórcy najwyraźniej uznali, że przyda im się dodatkowa pomoc.