Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure (PC)
OkładkaTesla Effect: A Tex Murphy Adventure (PC)

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure PC

Project Fedora

Szósta z serii gier przygodowych, których bohaterem jest prywatny detektyw Tex Murphy. Za deweloping Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure odpowiada studio Big Finish Games, szerzej znane za sprawą takich produkcji jak 3 Cards to Midnight i 3 Cards to Dead Time.

Przygodowe | FPP | science fiction | detektywistyczne | crowdfunding | indie | full motion video

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure Premiera PC

7maja2014

producent: Big Finish Games wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Project Fedora to detektywistyczna przygodówka będąca szóstą odsłoną serii opowiadającej o przygodach Texa Murphego. Opracowaniem projektu zajęło się niezależne studio Big Finish Games, w skład którego wchodzą twórcy cyklu, czyli Chris Jones i Aaron Conners.

Gra przenosi nas w niedaleką przyszłość, do postapokaliptycznego San Francisco, zamieszkałego zarówno przez ludzi, jak i mutanty. Wcielamy się w Texa Murphego – zmęczonego życiem i nadużywającego alkoholu prywatnego detektywa. W momencie rozpoczęcia opowieści znowu jest on bez grosza przy duszy. Dlatego przyjmuje nową sprawę, dzięki której ma nadzieję podreperować stan swojego konta. Śledztwo tradycyjnie sprowadza na niego znacznie większe kłopoty niż się tego spodziewał.

Podobnie jak w przypadku trzech poprzednich odsłon gra oferuje w pełni trójwymiarowy świat, na który nałożeni zostali sfilmowani aktorzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest swobodna eksploracja wszystkich zakamarków każdej lokacji, a rozwój fabuły wspomagają rozbudowane scenki przerywnikowe. Jak na detektywistyczną przygodówkę przystało, większość czasu spędzamy na prowadzeniu śledztwa, zbieraniu poszlak i dowodów, przesłuchiwaniu światków oraz rozwiązywaniu zagadek. Wszystko to odbywa się za pomocą kompletnie nowego interfejsu, dostosowanego do współczesnych standardów. Łamigłówki potrafią stanowić niemałe wyzwanie, ale mniej doświadczeni gracze w razie potrzeby mogą skorzystać z wbudowanego systemu podpowiedzi.

Oczkiem w głowie autorów Project Fedora była fabuła. Zawiera ona wiele smaczków dla weteranów serii (w tym wyjaśnienie tego, co wydarzyło się po zaskakującym zakończeniu w Overseer), ale jednocześnie scenariusz napisano tak, aby również nowicjusze mogli się dobrze bawić. Jednocześnie historia jest w znacznym stopniu nieliniowa. Podejmowane w trakcie gry decyzje wpływają na późniejsze wydarzenia i ostatecznie wrzucają gracza na jedną z kilku odrębnych ścieżek narracyjnych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure: 16+

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8