Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2014, 16:54

autor: Góral

Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure - udostępniono demo wyczekiwanej przygodówki

Studio Big Finish Games udostępniło wersję demonstracyjną wyczekiwanej detektywistycznej przygodówki Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure. Szósta odsłona przygód Texa Murphy’ego ukaże się w ramach cyfrowej dystrybucji na komputerach PC 22 kwietnia.

W sklepie Steam udostępniono wersję demonstracyjną przygodówki Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure. By sprawdzić przed zakupem szóstą odsłonę serii opowiadającej o przygodach zmęczonego życiem detektywa Texa Murphy’ego, wystarczy udać się na kartę produktu i pobrać demo. Jeżeli się Wam spodoba, to możecie od razu złożyć zamówienie przedpremierowe (debiut tytułu nastąpi 22 kwietnia) zarówno na platformie cyfrowej dystrybucji firmy Valve (17,99 euro, czyli około 75 zł) lub w GOG.com (17,99 dolarów, czyli około 54 zł). Warto wspomnieć, że będzie to pierwsza od 16 lat odsłona kultowej serii. Bowiem ostatnia, Tex Murphy: Overseer, ukazała się w 1998 roku. Za wskrzeszenie marki odpowiada amerykańskie studio Big Finish Games.

Tex Murphy powraca po 16 latach nieobecności. - Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure - udostępniono demo wyczekiwanej przygodówki - wiadomość - 2014-04-13
Tex Murphy powraca po 16 latach nieobecności.
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure w skrócie:
  • Szósta odsłona kultowej serii detektywistycznych przygodówek
  • Gracz ponownie pokieruje losami zmęczonego życiem detektywa Texa Murphy’ego
  • Premiera na komputerach osobistych odbędzie się 22 kwietnia

O kolejnej przygodzie Texa Murphy’ego dowiedzieliśmy się w maju 2012 roku, kiedy to deweloperzy rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter. By sfinansować produkcję potrzebowano 450 tys. dolarów, jednak fani serii nie zawiedli, dzięki czemu akcja zakończyła się kwotą opiewającą na ponad 598 tys. dolarów.

Najnowsza odsłona serii przeniesie nas w niedaleką przyszłość, do miasta San Francisco. Gracz, wcielając się oczywiście w Texa Murphy’ego, przyjmuje z pozoru prostą sprawę. Szybko jednak okazuje się nie wszystko idzie jak po maśle, a bohater wplątał się w poważne tarapaty. Rozgrywka polegać ma na zbieraniu dowodów, przesłuchiwaniu świadków i rozwiązywaniu łamigłówek, a w czasie zabawy towarzyszyć nam będzie oprawa graficzna łącząca trójwymiarowe lokacje z grą aktorską prawdziwych ludzi.

Za grę Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure odpowiada niezależne amerykańskie studio Big Finish Games, założone przez „ojców” serii Tex Murphy - Chrisa Jonesa oraz Aarona Connersa. Oprócz nich, w zespole znajdują się także inni twórcy wcześniejszych odsłon, w tym Brian Johnson, Douglas Vandegrift oraz Matt Heide.