Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2012, 12:02

Tex Murphy powróci - sukces Kickstartera gry Project Fedora

Fani detektywistycznych przygodówek mogą odetchnąć z ulgą. Sukcesem zakończył się Kickstarter Project Fedora, czyli nowej serii Tex Murphy. Twórcom udało się już zebrać ponad 470 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze kilka dni.

W połowie maja wystartował Kickstarter Project Fedora, czyli nowej odsłony kultowej serii przygodówek opowiadających o przygodach prywatnego detektywa Texa Murphy’ego. Autorzy prosili wtedy o 450 tysięcy dolarów. Fani serii dopisali i wczoraj udało się zebrać potrzebną sumę. Obecnie licznik na stronie wskazuje kwotę 471 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze siedem dni.

Twórcy ogłosili też, czego możemy się spodziewać, jeśli końcowa suma znacząco przekroczy minimum:

  • 495 tys. dolarów – rozszerzeniu ulegnie wątek fabularny. Oznacza to nowe zagadki, lokacje i postacie.
  • 540 tys. dolarów – gra ukaże się też na inne platformy i wprowadzone zostaną dodatkowe wersje językowe. Pojawią się również bardziej znani aktorzy.
  • 585 tys. dolarów – jeszcze więcej zagadek, postaci oraz lokacji. Ścieżka dźwiękowa nagrana zostanie przez prawdziwą orkiestrę, a dodatkowo Tex będzie mógł pobawić się w mini-grę golfową.

Tex Murphy powróci - sukces Kickstartera gry Project Fedora   - ilustracja #1 Propozycja dodania mini-gry golfowej nie pojawia się bez powodu. Serię o przygodach Texa Murphego stworzyło studio Access Software. Najbardziej znaną marką tego zespołu była jednak seria symulatorów golfowych Links. To popularność tego cyklu spowodowała, że jego autorzy zostali wykupieni w 1999 roku przez firmę Microsoft. Niestety, nowy właściciel nie był zainteresowany finansowaniem kolejnych opowieści o Murphym. Dlatego Access Software skoncentrowało się wyłącznie na produkcjach sportowych.

Tex Murphy powróci - sukces Kickstartera gry Project Fedora   - ilustracja #2

Przypomnijmy, że opracowaniem projektu zajmuje się niezależny zespół Big Finish Games, założony przez twórców serii Tex Murphy - Chrisa Jonesa oraz Aarona Connersa. Grafika tradycyjnie stanowić będzie połączenie w pełni trójwymiarowych lokacji ze sfilmowanymi sylwetkami aktorów. Jak na detektywistyczną przygodówkę przystało, większość czasu spędzimy na prowadzeniu śledztwa, zbieraniu dowodów, przesłuchiwaniu świadków oraz rozwiązywaniu zagadek. Autorzy obiecują sporą nieliniowość rozgrywki. Podejmowane w trakcie zabawy decyzje skierują nas na jedną z kilku alternatywnych ścieżek fabularnych.