Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Lucid (PC)

Lucid PC

Prosta gra logiczna, w której staramy się usunąć z planszy określone klocki. Realizujemy to poprzez rysowanie myszką ciągłych, nie krzyżujących się linii łączących wszystkie sąsiadujące ze sobą pola o takim samym kolorze.

Logiczne | casual

PC Windows
Okładka Lucid (PC)

producent: YeaBoing

wydawca: YeaBoing

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19lipca2011

Lucid to gra logiczna, która polega na usuwaniu z prostokątnej planszy podzielonej na 80 pól wyznaczonej liczby klocków w określonym kolorze. W celu pozbycia się ich, konieczne jest narysowanie linii, która połączy wszystkie sąsiadujące ze sobą figury o tym samym kolorze. Pewne utrudnienie stanowi fakt, że nakreślona krzywa nie może przecinać się w żadnym punkcie. W związku z tym, przykładowo nie da się zaznaczyć figury w kształcie krzyża, ponieważ musielibyśmy więcej niż raz wskazać jej środkowe pole.

W trakcie rozgrywki pojawia się informacja, jakiego koloru klocki powinniśmy usunąć podczas następnego ruchu, co spowoduje częściowe uzupełnienie wskaźnika postępu. Jego całkowite napełnienie oznacza zwycięstwo. Gdy nie uda nam się wykreślić pożądanego koloru klocków, wówczas otrzymamy nagrodę punktową, ale nie zmieni się wskazanie wskaźnika postępu.

Gracz otrzymuje dodatkowe bonusy w postaci mnożnika punktów łącząc jednocześnie duże liczby klocków lub zaznaczając obszar w kształcie kwadratu. Czasami pojawiają się również specjalne błyszczące ikony, które zwiększają ostateczny rezultat, jeżeli nie zostaną wykorzystane do końca etapu. W Lucid wprowadzono także system osiągnięć.

Grafika prezentuje się podobnie do innych gier z tego gatunku, takich jak seria Bejeweled czy Puzzlegeddon. Wraz z wykonywaniem efektownych kombinacji obserwujemy feerię barw eksplodujących klocków. W tle przygrywa uspokajająca, ambientowa muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lucid

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lucid

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Mortal Kombat, Battlefield 3, Assassin's Creed Revelations) 10/1/12

wiadomość10 stycznia 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mythosa, specjalnych edycjach Mortal Kombat i Homefront, zmianach w RuneScape, a także terminie premiery dodatku Mediterranean Traveller do Assassin's Creed Revelations.