Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2010, 13:15

Wieści ze świata (Resident Evil 5, Mass Effect 2, Crackdown 2) 10/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o amerykańskim debiucie Złotej Edycji RE5, ostatnim dodatkowym wojowniku z Super Street Fighter IV, rekordzie FarmVille, a także pokazie PlayStation Motion Controller. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o amerykańskim debiucie Złotej Edycji RE5, ostatnim dodatkowym wojowniku z Super Street Fighter IV, rekordzie FarmVille, terminie premiery R.U.S.E., a także pokazie PlayStation Motion Controller. Zapraszamy do lektury.

Mass Effect 2

Firma BioWare udostępniła kolejne darmowe DLC do gry Mass Effect 2, dostępne z poziomu platformy Cerberus Network. Jest nim nowa broń palna – Arc Projector.

Resident Evil 5: Gold Edition

Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafiła Złota Edycja gry akcji Resident Evil 5. W skład publikacji dostępnej w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 wchodzi podstawowa wersja przygód Chrisa Redfielda, dwa dodatkowe epizody (Lost in Nightmares, Desperate Escape), a także odrestaurowany tryb Mercenaries wraz z kostiumami (The Mercenaries Reunion). W Europie kompilacja zadebiutuje w najbliższy piątek, a w Polsce pojawi się 18 marca.

Super Street Fighter IV

Ostatnim z dziesięciu nowych wojowników zawartych w Super Street Fighter IV – rozbudowanej wersji ubiegłorocznej, świetne bijatyki SFIV – okazał się Hakan. Jest on nieznanym dotąd zapaśnikiem, pokrytym czymś w rodzaju oleju, dzięki któremu jest w stanie ślizgać się po całej planszy i atakować przeciwników w niezwykle unikalny sposób. Firma Capcom opracowała tę postać specjalnie na potrzeby SSFIV. Przypominamy, że europejska premiera dzieła, mającego trafić na Xboksa 360 i PlayStation 3, odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Black

Stuart Black, pracujący obecnie nad strzelaniną FPP Bodycount (PS3, X360) dla Codemasters, przyznał w rozmowie z redakcją serwisu GameSpot, że tuż po wydaniu pierwszej odsłony kultowego Black na PS2 i Xboksa zajął się wstępnymi pracami nad jego kontynuacją. Szefostwo studia Criterion Games, posiadającego cały czas prawa do marki, uznało jednak, że produkcja gry zostanie zawieszona. Wówczas Stuart Black postanowił odejść z firmy.

Tiger Woods PGA Tour 11

Firma Electronic Arts zapowiedziała oficjalnie grę Tiger Woods PGA Tour 11. Wirtualna zabawa w golfa zadebiutuje na amerykańskim rynku 8 czerwca i będzie dostępna w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii i iPhone’a. W pierwszym z wymienionych przypadków gra zaoferuje wsparcie dla nowego kontrolera Sony, określanego mianem Arc lub Gem (edycja na Wii ponownie zrobi użytek z przystawki Wii MotionPlus). Z nowości w Tiger Woods PGA Tour 11 na X360 i PS3 uświadczymy m.in. sieciowy tryb Ryder Cup, w którym jednoczesnej rywalizacji będzie się mogło oddać nawet 24 graczy.

Wieści ze świata (Resident Evil 5, Mass Effect 2, Crackdown 2) 10/03/10 - ilustracja #1

 

PlayStation Network

PlayStation Network Video Store został uzupełniony o zestaw filmów w rozdzielczości 1080p. Znalazły się wśród nich obrazy następujących wytwórni: 20th Century Fox, Walt Disney Pictures, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, Universal Pictures oraz Warner Bros. Pełną listę filmów znajdziecie w tym miejscu.

FarmVille

Twórcy gry FarmVille – symulacji rolnika dostępnej z poziomu serwisu społecznościowego Facebook.com – ujawnili, że pokonała ona granicę 32 milionów graczy zalogowanych do zabawy w ciągu jednego dnia. Radosną nowiną podzielił się w czasie Game Developers Conference Social Games Summit Amitt Mahajan. Główny projektant FarmVille przyznał również, że stworzenie gry zajęło mu i jego jedenastoosobowemu zespołowi zaledwie 5 tygodni.

XNA Game Studio 4.0

Czwarta wersja zestawu narzędzi deweloperskich XNA Game Studio od firmy Microsoft, będzie obsługiwać nie tylko pecety i Xboksa 360, ale również platformę mobilną Windows Phone 7. Oznacza to m.in. że gry na nią będą mogły produkować niezależne zespoły deweloperskie, które zdecydują się na dołączenie do programu XNA.

PlayStation 3

Serwis GameSpot opublikował na swych łamach film prezentujący w akcji PlayStation Motion Controller do konsoli PlayStation 3 (znany również jako Arc i Gem). Widzimy na nim jak Richard Marks oraz Anton Mikhailov z Sony Computer Entertainment America przedstawiają jego możliwości na przykładzie różnego rodzaju dem technologicznych.

Crackdown 2

Twórcy gry akcji Crackdown 2 poinformowali, że nie udało im się dorzucić do gry opcji nagrywania i dzielenia się filmami z rozgrywki. Przyznali jednak, że rozważają możliwość udostępnienia tej funkcji w postaci dodatku DLC. Produkcja studia Ruffian Games zadebiutuje na Xboksie 360 w połowie czerwca.

Final Fantasy XIII

Firma Square Enix poinformowała, że do sklepów na całym świecie powędrowało pięć milionów egzemplarzy gry jRPG Final Fantasy XIII. Na rynek europejski i amerykański przeznaczone zostały trzy miliony z nich.

R.U.S.E.

Gra strategiczna R.U.S.E. trafi do europejskich sklepów 3 czerwca. Produkcję autorstwa firmy Ubisoft będzie można nabyć w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

3D Dot Game Heroes

Split/Second

Puzzle Quest 2 DS

Puzzle Quest 2 X360

Tropico 3: Absolute Power

Zeno Clash: Ultimate Edition

Transformers: Wojna o Cybertron

Mafia II

BioShock 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Assassin's Creed 2 na PC Gramy!

Gramy w God of War III Gramy!

Doom Starców - Terminator: Future Shock video magazyn

2010 FIFA World Cup South Africa

Prince of Persia: Zapomniane Piaski – Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

gry