Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka 3D Dot Game Heroes (PS3)
Okładka3D Dot Game Heroes (PS3)

3D Dot Game Heroes PS3

3D Dot Game Heroes to próba odtworzenia atmosfery panującej przy rozgrywkach w klasyczne gry z lat 80. ubiegłego wieku. Zgodnie z tytułem, na ekranie panują piksele, jednak zostały one przedstawione zgodnie z obecnie panującymi standardami graficznymi.

Przygodowe | fantasy | widok izometryczny | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

3D Dot Game Heroes Premiera PS3

11maja2010

pudełko PL

14maja2010

producent: Silicon Studio Corporation wydawca: Atlus wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

3D Dot Game Heroes autorstwa Silicion Studio, to swego rodzaju nostalgiczny powrót do lat, gdy w domach królowały sprzęty 8-bitowe, na ekranie roiło się od wielkich pikseli, a grywalność stała na znacznie wyższym poziomie niż oferowana przez gry oprawa graficzna.

Fabuła przenosi nas do bajkowego i spokojnego królestwa Dotnia, którym jednak kiedyś rządził zły Onyx. Legendy mówią, że skradł on kiedyś 6 magicznych kul w celu zawładnięcia królestwem. Wtedy pojawił się bohater, który korzystając ze swojego miecza i mocy kul, uwięził Onyksa w specjalnej sferze. Od tamtych wydarzeń upłynęło już wiele lat, niestety siły zła ponownie dają o sobie znać. Mroczny biskup Fuelle skradł kulę z uwięzionym Onyksem i próbuje pogrążyć Dotnię w chaosie. Jak można się domyślać, misja uratowania królestwa spoczywa na barkach gracza, jako że prowadzona przez niego postać jest wnukiem sławnego bohatera.

Rozgrywka polega głównie na eksploracji kolejnych plansz i lochów, walce z nieprzyjaciółmi, zdobywaniu skarbów i przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Podstawowym orężem w bitwach jest magiczny miecz. Możemy także korzystać z innych magicznych broni, takich jak bumerangi czy łuki. Dość ciekawą sprawą jest możliwość „kolekcjonowania” naszych przeciwników w specjalnej encyklopedii – w tym celu musimy ich okładać po głowie książką tak długo, aż pojawią się na jej kartach.

W 3D Dot Game Heroes twórcy zawarli sporo elementów humorystycznych oraz odwołań do klasycznych gier z lat 80. zeszłego stulecia. Przykładem może być tutaj ekran loadingu, na którym wyświetlają się okładki starych gier w wersji „pikselowej”.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI 3D Dot Game Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

3D Dot Game Heroes Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network