Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 6 lutego 2018, 14:28

autor: Jiker

Amazon pracuje nad serialem o przygodach Conana Barbarzyńcy

Amazon poczyna sobie coraz raźniej w świecie seriali telewizyjnych. Poza adaptacją Władcy Pierścieni firma w zanadrzu ma również ekranizację przygód Conana Barbarzyńcy, bohatera powołanego do życia w pierwszej połowie XX wieku przez Roberta Ervina Howarda.

Władca Pierścieni nie jest jedyną wielką marką fantasy, która w najbliższych latach doczeka się telewizyjnej adaptacji przygotowanej przez firmę Amazon. Jak poinformował serwis Deadline, właściciel platformy streamingowej Prime Video pracuje nad serialem o przygodach Conana Barbarzyńcy.

W Conana wcielało się już kilku aktorów, ale to Arnold Schwarzenegger kojarzy się z tą postacią najbardziej. - Amazon pracuje nad serialem o przygodach Conana Barbarzyńcy - wiadomość - 2018-02-06
W Conana wcielało się już kilku aktorów, ale to Arnold Schwarzenegger kojarzy się z tą postacią najbardziej.

Produkcja, powstająca na bazie książek Roberta E. Howarda, opowie o początkach słynnego bohatera. Jak czytamy w oficjalnym streszczeniu, „wygnany z ojczyzny Conan podejmie wędrówkę po tajemniczym i zdradzieckim świecie cywilizacji, szukając celu w miejscu, które odrzuca go jako bezmyślnego dzikusa.”

Na czele projektu stoi Ryan Condal, twórca serialu Colony oraz współautor Herkulesa z Dwaynem Johnsonem. Za reżyserię odpowiadać będzie Miguel Sapochnik (w dorobku m.in. sześć odcinków Gry o Tron, w tym nagradzana Bitwa bękartów z sezonu 6., a także otwierający epizod Altered Carbon). Obaj mają również pełnić rolę producentów wykonawczych – uzupełnieniem dla zespołu będzie m.in. Warren Littlefield, producent Fargo i Opowieści podręcznej.

Aktualnie nie wiemy, kto wcieli się w tytułowego bohatera. Należy przy tym pamiętać, że nie będzie to pierwsza próba przeniesienia prozy Roberta E. Howarda na duży/mały ekran. Dwukrotnie w filmowego Conana z Cymerii wcielał się Arnold Schwarzenegger (Conan Barbarzyńca z 1982 roku oraz Conan Niszczyciel z 1984 roku), a kilka lat temu zagrał go Jason Momoa (Conan Barbarzyńca 3D z 2011 roku). W latach 1997-1998 emisji doczekał się serial aktorski z Ralfem Möllerem, a na początku lat 90. XX wieku powstały dwa seriale animowane.

  1. Oficjalna strona Amazon Prime Video
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.