Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 lutego 2018, 14:28

autor: Jiker

Amazon pracuje nad serialem o przygodach Conana Barbarzyńcy

Amazon poczyna sobie coraz raźniej w świecie seriali telewizyjnych. Poza adaptacją Władcy Pierścieni firma w zanadrzu ma również ekranizację przygód Conana Barbarzyńcy, bohatera powołanego do życia w pierwszej połowie XX wieku przez Roberta Ervina Howarda.

Władca Pierścieni nie jest jedyną wielką marką fantasy, która w najbliższych latach doczeka się telewizyjnej adaptacji przygotowanej przez firmę Amazon. Jak poinformował serwis Deadline, właściciel platformy streamingowej Prime Video pracuje nad serialem o przygodach Conana Barbarzyńcy.

W Conana wcielało się już kilku aktorów, ale to Arnold Schwarzenegger kojarzy się z tą postacią najbardziej. - Amazon pracuje nad serialem o przygodach Conana Barbarzyńcy - wiadomość - 2018-02-06
W Conana wcielało się już kilku aktorów, ale to Arnold Schwarzenegger kojarzy się z tą postacią najbardziej.

Produkcja, powstająca na bazie książek Roberta E. Howarda, opowie o początkach słynnego bohatera. Jak czytamy w oficjalnym streszczeniu, „wygnany z ojczyzny Conan podejmie wędrówkę po tajemniczym i zdradzieckim świecie cywilizacji, szukając celu w miejscu, które odrzuca go jako bezmyślnego dzikusa.”

Na czele projektu stoi Ryan Condal, twórca serialu Colony oraz współautor Herkulesa z Dwaynem Johnsonem. Za reżyserię odpowiadać będzie Miguel Sapochnik (w dorobku m.in. sześć odcinków Gry o Tron, w tym nagradzana Bitwa bękartów z sezonu 6., a także otwierający epizod Altered Carbon). Obaj mają również pełnić rolę producentów wykonawczych – uzupełnieniem dla zespołu będzie m.in. Warren Littlefield, producent Fargo i Opowieści podręcznej.

Aktualnie nie wiemy, kto wcieli się w tytułowego bohatera. Należy przy tym pamiętać, że nie będzie to pierwsza próba przeniesienia prozy Roberta E. Howarda na duży/mały ekran. Dwukrotnie w filmowego Conana z Cymerii wcielał się Arnold Schwarzenegger (Conan Barbarzyńca z 1982 roku oraz Conan Niszczyciel z 1984 roku), a kilka lat temu zagrał go Jason Momoa (Conan Barbarzyńca 3D z 2011 roku). W latach 1997-1998 emisji doczekał się serial aktorski z Ralfem Möllerem, a na początku lat 90. XX wieku powstały dwa seriale animowane.

  1. Oficjalna strona Amazon Prime Video