Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 15:56

autor: Aquma

Fortnite – sporo nowości w aktualizacji 2.4.0

Stworzona przez Epic Games strzelanka Fortnite doczekała się niedawno sporej, oznaczonej numerem 2.4.0 aktualizacji, która wprowadziła do gry wiele nowości. Zmiany dotyczą obydwu trybów - Battle Royale oraz Ratowania Świata.

Fortnite wciąż się rozwija. - Fortnite – sporo nowości w aktualizacji 2.4.0 - wiadomość - 2018-02-06
Fortnite wciąż się rozwija.

Do popularnej strzelanki F2P Fortnite, autorstwa legendarnego studia Epic Games, trafiła w miniony weekend duża aktualizacja, oznaczona numerem 2.4.0. Patch poprawia wiele błędów, dodaje do gry nową opcję graficzną, specjalny licznik obserwatorów oraz dwa przedmioty – jeden dla rozgrywek Battle Royale, a drugi do wykorzystania w trybie Ratowania Świata. W omawianej produkcji wystartowały też równocześnie testy nowego modelu strzelania, który zmienia balans poszczególnych broni.

Nowe przedmioty i usprawnienia

Nowym przedmiotem do wykorzystania w meczach Battle Royale jest pukawka – o ile to określenie w ogóle da się w tym przypadku zastosować. Potężny minigun korzysta z lekkiej amunicji, którą wypluwa z siebie z dużą prędkością. Giwera sprawdza się świetnie przy niszczeniu wrogich konstrukcji, ale z powodu bardzo słabej celności zupełnie nie nadaje się do bezpośredniej wymiany ognia, niezależnie od dystansu. Drugą nowość, tym razem dedykowaną graczom preferującym tryb Ratowania Świata, stanowi tzw. Przytulne Ognisko, którego schemat znaleźć można w sklepie okresowym. Zabawka pozwala regenerować punkty życia wszystkich sojuszników i obrońców w obszarze o wielkości 3x3 pola (wokół ogniska).

Nowe narzędzie mordu trafia do Fortnite. - Fortnite – sporo nowości w aktualizacji 2.4.0 - wiadomość - 2018-02-06
Nowe narzędzie mordu trafia do Fortnite.

Aktualizacja dodaje do gry suwak, który pozwala na skalowanie obrazu – korzystając z niego, możemy zmniejszyć rozdzielczość, zachowując jednak pełną ostrość HUD-a. Kolejną nowością jest znajdujący się w lewym dolnym rogu licznik obserwatorów, dzięki któremu możemy na bieżąco sprawdzać, ilu graczy śledzi nasze zmagania. Studio Epic Games postanowiło też zrekompensować graczom niedawne problemy z serwerami – wszyscy posiadacze tzw. Battle Passów (karnetów bojowych) otrzymali po kilka poziomów, zaś osoby bawiące się w trybie Ratowania Świata wzbogaciły się o 1600 sztuk złota.

Testy nowego modelu strzelania

Omawiana aktualizacja rozpoczęła pierwszą fazę testów nowego modelu strzelania. Chodzi o tzw. „Okresowy Test Strzelania”, który wprowadza do gry znaczące zmiany w zakresie balansu poszczególnych broni w trybie Battle Royale. Największą modyfikację stanowi system „celności pierwszego strzału”, który powoduje, że bronie stają się celniejsze, jeśli postać nie porusza się, celuje i strzela z przerwami (odczekując, aż broń się ustabilizuje – kiedy nasza celność jest maksymalna, celownik świeci się na czerwono).

Dodatkowo, w ramach testowanego modelu większość broni traci na skuteczności, kiedy jesteśmy zbyt daleko od swojego celu – po przekroczeniu dystansu przypisanego do danego typu broni, obrażenia spadają do 70% wartości pierwotnej. Warto przy tym odnotować, że ograniczenia te nie obejmują karabinów snajperskich, granatników, wyrzutni rakiet oraz strzelb.

Uśmiecha się, bo zachowa skuteczność... - Fortnite – sporo nowości w aktualizacji 2.4.0 - wiadomość - 2018-02-06
Uśmiecha się, bo zachowa skuteczność...

Ostatnia z dużych zmian dotyczy trafień krytycznych, które stały się zdecydowanie mniej śmiercionośne. Najbardziej ucierpiały strzelby, które krytykami zadają teraz 150%, a nie 250% obrażeń. W przypadku pozostałych giwer wartość ta wynosi obecnie 200%. Wreszcie, modyfikacji uległa także skuteczność trzech rodzajów pukawek: samopowtarzalnej snajperki (obrażenia podniesione z 62/66 do 75/75), karabinu szturmowego z lunetą (zmiana z 23/24 na 25/26) oraz pistoletów maszynowych (bazowe obrażenia zostały podniesione o 2 punkty).

Ze wszystkimi szczegółami aktualizacji 2.4.0 dla Fortnite można się zapoznać, klikając w zamieszczone poniżej linki.

  1. Tryb Okresowy Test Strzelania #1 – celność pierwszego strzału
  2. Informacje o aktualizacji 2.4.0 – strona główna Fortnite