Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2018, 12:53

autor: Riddick

Capcom zarejestrował domenę dla Devil May Cry 5

Capcom zarejestrował domenę DevilMayCry5.com, co zdaje się potwierdzać obecność nowej odsłony kultowej serii slasherów na tegorocznych targach E3. Co więcej, firma zaktualizowała również domenę ResidentEvil2.com.

Fani czekają na powrót Białowłosego. Tak, oprócz Geralta był jeszcze inny koleś z białymi kudłami. - Capcom zarejestrował domenę dla Devil May Cry 5 - wiadomość - 2018-06-04
Fani czekają na powrót Białowłosego. Tak, oprócz Geralta był jeszcze inny koleś z białymi kudłami.

W maju Capcom zarejestrował kilka domen w serwisie Onamae, z którym współpracuje od pewnego czasu (m.in. MonsterHunterWorld.com oraz ResidentEvil7.com). Jedną z nowych jest DevilMayCry5.com, ale pojawiły się także domeny powiązane z kolejnymi odsłonami serii oraz z cyklem Resident Evil. Może to być potwierdzeniem ostatnich przecieków, jakoby obie marki miały pojawić się na tegorocznych targach E3.

Dante z DMC: Devil May Cry mógł się dwoić i troić, zakładać białe peruki i czerwone płaszcze, ale ortodoksyjni fani i tak woleli oryginał. - Capcom zarejestrował domenę dla Devil May Cry 5 - wiadomość - 2018-06-04
Dante z DMC: Devil May Cry mógł się dwoić i troić, zakładać białe peruki i czerwone płaszcze, ale ortodoksyjni fani i tak woleli oryginał.

Capcom zarejestrował domenę DevilMayCry5.com 17 maja tego roku. Co ciekawe, tego samego dnia wykupił również domeny dla kolejnych części cyklu: DevilMayCry6.com, DevilMayCry8.com oraz DevilMayCry9.com. Ta dla siódmej części została zarejestrowana znacznie wcześniej, bo już w lutym, na innym hostingu (Epik).

Na Epiku znajduje się także domena z 1997 roku, która w kwietniu została zaktualizowana - ResidentEvil2.com. Prawdopodobnie aktualizacja związana jest z zapowiedzianym jeszcze w 2015 roku remakiem drugiej odsłony serii Resident Evil.

Walka w serii DMC zawsze pełna była efekciarskich kombosów, strzelania z giwer i świetlistych zamachów mieczami. - Capcom zarejestrował domenę dla Devil May Cry 5 - wiadomość - 2018-06-04
Walka w serii DMC zawsze pełna była efekciarskich kombosów, strzelania z giwer i świetlistych zamachów mieczami.

Z powyższych informacji możemy wnioskować, że oprócz prezentacji Devil May Cry 5 na E3 2018, Capcom pokaże nam także Resident Evil 2: Remake. Ciekawym jest fakt, że firma zarejestrowała domeny dla kilku kolejnych części serii DMC, co daje nadzieję, że w swoich planach uwzględnia dalszy rozwój tej marki. Pozostaje zatem czekać do 12 czerwca, kiedy to będzie miała miejsce konferencja Sony, na której Capcom może zaprezentować wspomniane tytuły.

Wypełniona po brzegi akcją seria Devil May Cry zadebiutowała w 2001 roku na konsoli PlayStation 2. Pierwotnie miała być sequelem serii Resident Evil, jednak zyskała własną tożsamość, kładąc podwaliny pod nowy podgatunek gier akcji zwany Extreme Action. Fabuła serii rozgrywa się we współczesnym świecie i opowiada o Dantem, który w efektowny sposób walczy z demonami, używając do tego różnych mocy, broni palnej oraz białej. W 2013 roku ukazał DMC: Devil May Cry, będący rebootem serii. Mimo dobrych recenzji tytuł okazał się kontrowersyjny, między innymi przez zmianę wyglądu głównego bohatera.