Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 maja 2018, 08:38

The Expanse otrzyma czwarty sezon dzięki firmie Amazon

Serial science-fiction The Expanse został uratowany. Po porzuceniu przez stację SyFy produkcja czwartego sezonu zostanie sfinansowana przez firmę Amazon.

Fani serii mogą odetchnąć z ulgą. - The Expanse otrzyma czwarty sezon dzięki firmie Amazon - wiadomość - 2018-05-26
Fani serii mogą odetchnąć z ulgą.

Mamy doskonałe wieści dla fanów serialu The Expanse (do których zalicza się wiele osób w redakcji). Potwierdziły się spekulacje sprzed kilku tygodni i produkcja została odnowiona na czwarty sezon przez firmę Amazon. Tę dobrą nowinę ujawnił sam prezes koncernu, Jeff Bezos, w trakcie oficjalnej kolacji zorganizowanej podczas National Space Society’s International Space Development Conference, gdzie był jednym z gości honorowych.

Czwarty sezon zostanie oczywiście udostępniony na należącej do Amazona platformie streamingowej Prime Video. Na razie nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać premiery.

Przypomnijmy, że pierwsze trzy sezony The Expanse zostały wyemitowane przez SyFy. Na początku maja stacja ogłosiła, że zdecydowała się nie złożyć zamówienia na czwarty sezon. Według analityków rynku telewizyjnego głównym powodem były warunki umowy z producentami, w ramach których SyFy miało prawa jedynie do pierwszej emisji odcinków, bez możliwości zarabiania na nich za pomocą innych kanałów i platform. To spowodowało, że liczyły się jedynie wyniki oglądalności na żywo, a te nie były zachwycające (średnio 0,5 miliona widzów).

Fani szybko zorganizowali akcję ratowania swojego ukochanego serialu. Ich głównymi celami były firmy Amazon i Netflix. Wynikało to z tego, że pierwszy z tych koncernów miał prawa do streamingowej dystrybucji The Expanse na rynku amerykańskim, a drugi w pozostałych regionach świata. Od początku Amazon wydawał się bardziej prawdopodobnym kandydatem i w zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że producenci prowadzą negocjacje z tym podmiotem. Jak widać, zakończyły się one sukcesem.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że powieściowa seria, na której bazuje serial, w przyszłym roku dobiegnie końca, wraz z publikacją dziewiątego tomu. Jej autorzy (piszący wspólnie pod pseudonimem James S. A. Corey) kilka tygodni temu zapowiedzieli, że pracują nad nową trylogią science-fiction, która osadzona będzie w innym uniwersum niż cykl The Expanse.

  1. Oficjalna strona internetowa The Expanse
  2. The Expanse na Netfliksie