Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 maja 2018, 15:20

The Expanse grozi skasowanie? Twórcy serialu nie składają broni

Serial science fiction The Expanse przechodzi trudny okres. Stacja SyFy podziękowała twórcom za współpracę, mimo rewelacyjnych ocen, jakie zbiera trzeci sezon produkcji. Ci jednak się nie poddają i szukają nowego partnera biznesowego.

Stacja Syfy postanowiła, że nie złoży zamówienia na czwarty sezon serialu science fiction The Expanse. Na decyzji zaważyła zapewne stosunkowo niska oglądalność na poziomie ok. 0,5 mln widzów, jaką odnotowują najnowsze odcinki. Pod względem artystycznym serial odniósł bowiem olbrzymi sukces, szczególnie w kontekście drugiego i trzeciego sezonu. Aktualnie trwa emisja trzeciej serii – premiera ostatniego epizodu planowana jest na początek lipca.

The Expanse w tarapatach, jednak twórcy serialu nie składają broni. - The Expanse grozi skasowanie? Twórcy serialu nie składają broni - wiadomość - 2018-05-11
The Expanse w tarapatach, jednak twórcy serialu nie składają broni.

Przedstawiciele koncernu NBCUniversal Cable Entertainment, do którego należy stacja Syfy, zarzekają się, że była to niezmiernie trudna decyzja. W oświadczeniu znaleźć też można podziękowania dla twórców i oddanych fanów serialu. Grupa Alcon Television, która sfinansowała i wyprodukowała jedną z najlepszych produkcji telewizyjnych typu sci-fi w historii, jest zaskoczona rozwojem wypadków, ale przyjmuje decyzję i, co najważniejsze, nie składa broni. Celem na najbliższe miesiące są poszukiwania partnera biznesowego, z którym mogłaby kontynuować projekt.

Póki co ostatni sezon The Expanse wystartował w USA 11 kwietnia. Powróciły w nim postacie grane przez Stevena Straita, Shohreh Aghdashloo, Dominique Tipper, Casa Anvara, Wesa Chathama i Frankie Adams, natomiast z nowych twarzy warto wspomnieć o Elizabeth Mitchell (Zagubieni) oraz Davidzie Strathairnie (Good Night and Good Luck, Alphas). Debiut produkcji miał miejsce pod koniec 2015 roku, a premiera sezonu drugiego odbyła się w lutym 2017 roku. W Polsce serial znajdziemy na Netfliksie – druga seria trafiła do oferty we wrześniu ubiegłego roku, a trzecia pojawi się zapewne pod koniec tego roku. Producentami są Mark Fergus i Hawk Ostby (Ludzkie dzieci), a za bazę fabularną posłużyła seria powieściowa autorstwa Daniela Abrahama i Ty Francka, piszących pod pseudonimem James S. A. Corey.

  1. Oficjalna strona internetowa The Expanse
  2. The Expanse na Netfliksie