Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2018, 14:55

Baldur's Gate II Enhanced Edition wreszcie oficjalnie po polsku

Ukazała się nowa beta patcha 2.50 do gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition. Wprowadza ona długo wyczekiwaną polską wersję językową, obejmującą zarówno tekst, jak i dubbing.

Po prawie pięciu latach od premiery gry wreszcie możemy testować polską wersję językową. - Baldur's Gate II Enhanced Edition wreszcie oficjalnie po polsku - wiadomość - 2018-05-12
Po prawie pięciu latach od premiery gry wreszcie możemy testować polską wersję językową.
BALDUR’S GATE II: ENHANCED EDITION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Beamdog
  2. Wydawca: Beamdog
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, iOS, AND
  5. Data premiery na PC: 15 listopada 2013 r.

Już prawie pięć lat upłynęło od dnia premiery Baldur's Gate II: Enhanced Edition, czyli odświeżonej wersji klasycznego RPG-a studia BioWare. Gra oferuje wiele ulepszeń w stosunku do pierwowzoru, ale są także aspekty, w których jest gorsza. Jednym z najważniejszych problemów był brak oficjalnej polskiej wersji językowej (fanowska ukazała się rok temu). Teraz uległo to wreszcie zmianie.

Autorzy, czyli ludzie ze studia Beamdog udostępnili nową betę patcha oznaczonego numerem 2.50. Z naszej perspektywy największą atrakcją aktualizacji jest dodanie polskiej wersji językowej. Lokalizacja obejmuje zarówno tekst, jak i dubbing.

Patch oferuje także inne lokalizacje (kinową chińską, koreańską i rosyjską) oraz niemiecki i włoski dubbing. Ponadto wprowadzono m.in. nowe portrety oraz opcję korzystania z większych przycisków dialogowych, takich, jakie pojawiły się w wersji gry na tablety. Inną korzystną zmianą w interfejsie jest zaimplementowanie ikony pozwalającej zabrać wszystkie przedmioty ze skrzyń i toreb.

Usunięto również kilka błędów technicznych, zwiększono stabilność silnika w rozgrywkach multiplayer oraz umożliwiono bohaterowi imieniem Hexxat przeżycie ostatniego starcia w Tronie Bhaala.

Na razie aktualizacja 2.5 jest w fazie beta i z tego powodu niektóre elementy nie są jeszcze odpowiednio dopracowane. Aby pobrać patch, musicie w kliencie Steam wejść w Bibliotekę gier. Potem kliknijcie prawym przyciskiem myszki na Baldur's Gate II: Enhanced Edition i wybierzcie „Właściwości”. Tam w zakładce „BETA” wskażcie „bg2_beta”.

Natomiast jeśli chcecie przetestować tę aktualizację na Androidzie, to wystarczy, że będąc zalogowanym na konto w Google Play, wejdziecie pod ten adres.

Warto na koniec dodać, że kolejne wydania patcha 2.5 testowane są już od kilku miesięcy. Aktualizacja nie ogranicza się zresztą tylko do Baldur's Gate II: Enhanced Edition. Opatrzone tym samym numerem łatki testowane są również w wersjach dla Baldur's Gate: Enhanced Edition oraz Icewind Dale: Enhanced Edition, gdzie mają wprowadzić gruntowne ulepszenia do silnika Infinity Engine.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition - rozszerzonej edycji kultowego RPG