Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2017, 12:13

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Baldur's Gate II: Enhanced Edition doczekało się polskiej wersji językowej

Po kilku latach prac nad spolszczeniem gry Baldur's Gate II: Enhanced Edition, fanom produkcji udało się dokończyć projekt. Odpowiednie pliki są już dostępne do pobrania.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition - Baldur's Gate II: Enhanced Edition doczekało się polskiej wersji językowej - wiadomość - 2017-05-30
Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Wydane w listopadzie 2013 roku Baldur's Gate II: Enhanced Edition doczekało się wreszcie polskiej wersji językowej, o czym poinformował Maciek Wójcik – jeden z autorów spolszczenia. Tłumaczenie produkcji zajęło fanom sporo czasu, gdyż prace zaczęły się niedługo po premierze tytułu. Robiono je jednak po godzinach, a do tego projekt kilka razy przerywano. Mimo wszystko udało się go doprowadzić do końca, więc jeżeli chcecie sprawdzić, jak ostatecznie wyszło spolszczenie Baldur's Gate II: Enhanced Edition, to wystarczy, że pobierzecie je z tego miejsca.

Pragniemy jeszcze wspomnieć, że twórcy spolszczenia przepraszają za ewentualne błędy, które mogą zdarzyć się przede wszystkim podczas zabawy postacią kobiecą:

„Niestety nie mamy możliwości ogrania każdego NPC-a czy questa, przez co tłumaczenie nie jest w pełni przetestowane. Wszelkie błędy prosimy zgłaszać w wątku do tego przeznaczonym. W szczególności bylibyśmy wdzięczni za ogranie tłumaczenia postacią kobiecą i zwrócenie uwagi na to, czy końcówki są poprawne – niestety w wersji CDP bywało z tym różnie, co chcieliśmy naprawić, a i nam pewnie zdarzyło się parę pomyłek” – napisano w komunikacie.

Ewentualne uwagi możecie zgłaszać w tym miejscu.

Obecnie Baldur's Gate II: Enhanced Edition dostępne jest w wersji na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne (Android i iOS).