Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2018, 09:20

autor: Adrian Werner

Hitman z 13 milionami graczy

Studio Io-Interactive poinformowało, że wydana w 2016 roku skradanka Hitman może się już pochwalić 13 milionami graczy.

Hitman przypadł do gustu milionom graczy. - Hitman z 13 milionami graczy - wiadomość - 2018-05-28
Hitman przypadł do gustu milionom graczy.
HITMAN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: IO Interactive
  2. Wydawca: : IO Interactive
  3. Gatunek: skradanka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 11 marca 2016 r.

Wcielanie się w płatnego zabójcę jest atrakcyjną perspektywą dla wielu osób, a przynajmniej takie wnioski można wysnuć z wyników najnowszego dzieła studia IO Interactive. Jeden z właścicieli firmy, Hakan Abrak, podczas panelu na konferencji Nordic Game 2018, zdradził, że liczba grających w skradankę Hitman wrosła do 13 milionów.

Warto przypomnieć, że w listopadzie zeszłego roku było to „tylko” 7 milionów. Przez pół roku autorom udało się więc niemalże podwoić bazę graczy, w czym bez wątpienia pomogło udostępnienie części epizodów za darmo.

Przypomnijmy, że do niedawna IO Interactive było własnością koncernu Square-Enix. Drogi obu firm rozeszły się w zeszłym roku, kiedy to studio wykupiło własną niezależność od wydawcy, wraz z prawami do serii Hitman.

Podczas panelu na Nordic Game 2018 Hakan Abrak wytłumaczył, że choć najnowsza odsłona cyklu otrzymała bardzo dobre recenzje, to wyniki sprzedaży były początkowo rozczarowujące, zwłaszcza w porównaniu z Hitman: Absolution. Winą za to obarczył epizodyczny model wydawniczy. Wersja pudełkowa, zbierająca wszystkie odcinki, mocno polepszyła sytuację, gdyż wielu graczy uznało jej premierę za sygnał, że gra jest wreszcie „ukończona”, co zachęciło do zakupów. Zwiększyło to nawet sprzedaż wersji cyfrowej.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek Hitmana zadebiutował w marcu 2016 roku, w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Z kolei 15 maja tego roku do sprzedaży trafiło nowe wydanie zatytułowane Hitman: Definitive Edition, dostępne wyłącznie na konsolach. Poza podstawowymi odcinkami znajdziecie w nim zawartość Game of the Year Edition, wraz z Patient Zero, czyli bonusową kampanią z czterema epizodami. Ponadto do zestawu dorzucono pakiety DLC w postaci Anniversary Outfit Bundle, Hitman Bonus Episode oraz Hitman: Blood Money Requiem Pack.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Wszystko o grze Hitman
  3. Recenzja gry Hitman
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.