Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2016, 11:00

autor: Entelarmer

Far Cry Primal, Hitman i Rise of the Tomb Raider wykorzystają Denuvo

Far Cry Primal zostanie wydane z zabezpieczeniami Denuvo, jak wynika ze wzoru umowy licencyjnej gry w serwisie Steam. Nie będzie to jedyna nadchodząca gra wykorzystująca to rozwiązanie, jako że znajdzie się ono także w pecetowych wydaniach Rise of the Tomb Raider oraz nowego Hitmana.

Na początku miesiąca wspominaliśmy o wypowiedzi BirdSister, w której przedstawicielka grupy crackerskiej 3DM informowała o problemach z łamaniem systemu szyfrującego Denuvo oraz przewidywała koniec piractwa w przeciągu dwóch lat. W kontekście dotychczasowej historii nielegalnego oprogramowania trudno traktować takie oświadczenia zupełnie poważnie, ale najwyraźniej sukcesy zabezpieczenia (niezłamanie go w Just Cause 3 oraz rekordowo długi czas ukazania się cracka Lords of the Fallen od premiery tytułu studia Deck13) zachęciły twórców do korzystania z Denuvo Anti-Tamper. Na karcie gry Far Cry Primal w serwisie Steam w dziale EULA można wyczytać, że „produkt jest chroniony za pomocą oprogramowania pozwalającego na zarządzanie prawami cyfrowymi (‘oprogramowanie DRM’) oraz technologii zabezpieczającej Denuvo Anti-Tamper”. W tym samym miejscu czytamy, że pliki Denuvo mogą pozostać na dysku nawet po odinstalowaniu samej gry.

Sukces Denuvo bez wątpienia przełoży się na częstsze wykorzystywanie tej technologii przez wydawców. - Far Cry Primal, Hitman i Rise of the Tomb Raider wykorzystają Denuvo - wiadomość - 2016-01-25
Sukces Denuvo bez wątpienia przełoży się na częstsze wykorzystywanie tej technologii przez wydawców.

Również pecetowe wydanie najnowszych przygód Lary Croft oraz kolejna odsłona serii Hitman mają wykorzystywać te zabezpieczenia. Świadczy o tym pojawienie się ilustracji z Rise of the Tomb Raider oraz Hitmana na stronie Codefusions (należącej do prezesa twórców Denuvo, Reinharda Blaukovitscha), a także wykorzystanie tej technologii we wspomnianym Just Cause 3 tego samego wydawcy, firmy Square Enix. Ponadto według niedawnych plotek to samo rozwiązanie ma zostać zaimplementowane do pecetowego Tom Clancy's The Division, choć trzeba zaznaczyć, że w dziale EULA na karcie tego tytułu na platformie Steam nie ma ani słowa o Denuvo. Niemniej nie można tego całkowicie wykluczyć, skoro mamy już potwierdzenie obecności tych zabezpieczeń w innej produkcji firmy Ubisoft (Far Cry Primal).