Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2016, 14:46

autor: Góral

Pudełkowa wersja Hitmana przesunięta na 2017 rok; pojawiły się pierwsze recenzje

Na dzień przed premierą pierwszego epizodu gry Hitman, firma Square Enix poinformowała, że premiera pudełkowego wydania, zaplanowanego pierwotnie na końcówkę bieżącego roku, została przełożona na styczeń 2017 roku.

Na początku bieżącego roku studio Io-Interactive ujawniło plany związane z grą Hitman na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste. Na dzień przed premierą pierwszego epizodu postanowiono je zrewidować. W przesłanej informacji firma Square Enix, wydawca produkcji, poinformowała, że pudełkowe wydanie, planowane wcześniej na koniec bieżącego roku, ukaże się w późniejszym terminie, a dokładniej pisząc w styczniu 2017 roku (nie znamy jeszcze dokładnej daty). Z kolei w tym roku łącznie doczekamy się siedmiu odcinków. Jednocześnie dziś o godzinie 14:00 czasu polskiego zeszło embargo na recenzje produkcji. Nasze wrażenia przeczytacie jutro, ale dziś możecie zaznajomić się z opiniami zagranicznych dziennikarzy.

Hitman – Agent 47 jutro wyjdzie z ukrycia i zapoluje na pieniądze graczy. - Pudełkowa wersja Hitmana przesunięta na 2017 rok; pojawiły się pierwsze recenzje - wiadomość - 2016-03-10
Hitman – Agent 47 jutro wyjdzie z ukrycia i zapoluje na pieniądze graczy.

Pisząc w skrócie, Io-Interactive udało się stworzyć podwaliny pod bardzo dobrą produkcję, ale wszystko zależy od tego, jak wypadną kolejne epizody, niemniej pierwszy należy zaliczyć do udanych. Gra premiuje eksperymentowanie i myślenie, jest dopracowana, zachęca do wielokrotnego powtarzania etapów, a zastosowane mechanizmy sprawdzają się w praniu po prostu dobrze. Narzekania kierowane są przede wszystkim w stronę długich czasów ładowania się poziomów.

Wybrane recenzje pierwszego epizodu gry Hitman:

Przypominam, że Hitman dostępny będzie od jutra w kilku wersjach. Podstawową jest Intro Pack w cenie 15 dolarów (około 59 zł), który zawierać będzie tylko Prolog i Paryż. Do tego w późniejszym czasie będzie można dokupić kolejne lokacje – Włochy w kwietniu, Maroko w maju, a później Tajlandię, USA i Japonię. Każdy z dodatków kosztować ma 10 dolarów (około 40 zł), ale będzie je można nabyć wszystkie w ramach Upgrade Pack za 50 dolarów (ok. 197 zł). Nieco taniej wychodzi zakup Full Experience, czyli całej gry za 60 dolarów (niecałe 240 zł).