Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2016, 14:40

autor: Draug

Wieści ze świata (Age of Empires, Nexon / Big Huge Games, PlayStation VR) 10/3/2016

Dziś piszemy o „interwencji” Billa Gatesa w sprawie nowego Age of Empires, przejęciu studia Big Huge Games (autorów DomiNations) przez firmę Nexon oraz wymaganiach wiekowych dla gogli PlayStation VR. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bill Gates „zainterweniuje” w sprawie Age of Empires

Jak zauważyło Kotaku, Bill Gates – współzałożyciel i legenda firmy Microsoft – pojawił się ostatnio na Reddicie, by odpowiadać na pytania internautów w ramach sesji AMA (Ask Me Anything). Okazję wykorzystał fan serii Age of Empires o ksywce le-click, pytając:

„Panie Gates, czy możemy prosić o nowe Age of Empires? Nie jestem pewien, czy to Pana wydział, ale pomyślałem, że zapytam, skoro już Pan tu jest… Dziękuję! PS Bill, proszę, wiem, że widzisz tę wiadomość.”

Wywołany tak desperacko do tablicy, Gates odpisał: „Przyjrzę się tej sprawie. Ilu imperiów potrzebujesz?” [ang. empire – imperium]. Na tę chwilę post le-clicka jest jednym z najpopularniejszych w tym wątku i doczekał się mnóstwa komentarzy – oczywiście w większości żartobliwych, tak jak i sama odpowiedź współzałożyciela Microsoftu. A szkoda, z takim wstawiennictwem Age of Empires IV mogłoby dość szybko stać się faktem.

Źródło: Kotaku - Wieści ze świata (Age of Empires, Nexon / Big Huge Games, PlayStation VR) 10/3/2016 - wiadomość - 2016-03-10
Źródło: Kotaku

Nexon kupuje Big Huge Games – współtwórców Civilization

Firma Nexon – a dokładniej jej koreańska filia – ogłosiła, że wykupi niezależne studio Big Huge Games (dzięki, GameSpot). Na razie zespół ten ma na koncie tylko mobilną strategię DomiNations (wydaną notabene właśnie przez Nexona), ale został założony przez Briana Reynoldsa i Tima Traina – ludzi, którzy wcześniej oddali spore zasługi jako projektanci gier z serii Sid Meier’s Civilization i Rise of Nations. Deweloper i wydawca zapowiedzieli przy tej okazji, że zamierzają dalej rozwijać DomiNations.

PlayStation VR dla graczy od 12. roku życia

Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, firma Sony uaktualniła zasady bezpiecznego korzystania z PlayStation 4 po wprowadzeniu aktualizacji 3.5 oprogramowania konsoli, uwględniając sprzęt do wirtualnej rzeczywistości. Z tekstu wynika, że gogle PlayStation VR nie są przeznaczone dla użytkowników poniżej 12. roku życia, a dzieci spełniające ten wymóg i tak powinny korzystać z urządzenia pod okiem rodziców, którzy mają np. pilnować, by pociecha nie bawiła się zbyt długo bez przerwy. W innym razie grożą jej zawroty głowy, nudności i inne nieprzyjemne skutki uboczne. Dla porównania, Oculus Rift nie jest przeznaczony dla osób poniżej 13. roku życia, a przy goglach HTC Vive (SteamVR) stwierdzono tylko ogólnikowo, że nie powinny bawić się nimi dzieci (dzięki, Eurogamer).

Źródło: Reddit - Wieści ze świata (Age of Empires, Nexon / Big Huge Games, PlayStation VR) 10/3/2016 - wiadomość - 2016-03-10
Źródło: Reddit

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: