Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 marca 2016, 14:08

autor: luckie

Plany firmy CD Projekt na rozwój GOG.com i GOG Galaxy – będzie polska wersja?

Sklep internetowy GOG.com i platforma GOG Galaxy stale się rozwijają. Firma CD Projekt obiecuje wkrótce dodać nowe języki i waluty oraz poszerzyć katalog gier AAA o kolejne tytuły.

Podczas dzisiejszej konferencji firmy CD Projekt, na której omówiono m.in. wyniki sprzedaży gier z serii Wiedźmin oraz plany studia CD Projekt RED na przyszłość, poświęcono trochę czasu sklepowi internetowemu GOG.com. Przedstawiciele firmy podkreślili, że GOG.com bardzo się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat. Początkowo jego oferta skupiała się na starszych tytułach i była ukierunkowana głównie na rynek amerykański. W 2011 roku 80% kupowanych tam tytułów stanowiły gry w cenie do 10 dolarów, a pozostałe 20% droższe produkcje. Natomiast w 2015 roku podział ten rozkładał się prawie po równo – prawie, bo więcej klientów (56%) sięgało po tytuły za ponad 10 dolarów. Ponadto w sklepie pojawiły się kolejne języki i waluty, a ich liczba ma nadal rosnąć. Kto wie, być może za jakiś czas udostępniona zostanie wersja polska.

GOG Galaxy coraz bardziej upodabnia się do Steama – czy polski produkt będzie w stanie z powodzeniem konkurować z gigantem? - Plany firmy CD Projekt na rozwój GOG.com i GOG Galaxy – będzie polska wersja? - wiadomość - 2016-03-10
GOG Galaxy coraz bardziej upodabnia się do Steama – czy polski produkt będzie w stanie z powodzeniem konkurować z gigantem?

CD Projekt planuje stale poszerzać katalog gier AAA o nowe tytuły innych wydawców, które już w dniu światowej premiery mają oferować pełne wsparcie dla usługi GOG Galaxy. Co więcej, firma chce uczynić z tej platformy centrum technologiczne skupione wokół gier CD Projekt RED oraz społeczności fanów. Warto też dodać, że wprowadzony na początku roku program „w trakcie produkcji” (czyli lokalny odpowiednik Early Access) będzie dalej wspierany w przyszłości.

Ciekawa jest również wzmianka o planowanym na 2016 roku rozbudowaniu GOG Galaxy o funkcje i technologie sieciowe potrzebne do obsługi gry Cyberpunk 2077. Niestety, podczas sesji Q&A firma odmówiła jednak komentarza na temat natury owych opcji sieciowych, ale prawdopodobnie nie chodzi o typowy multiplayer.

  1. Strona sklepu GOG.com
  2. Oficjalna strona CD Projekt