Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPSVPCiOSAND
Okładka Green Game: TimeSwapper (Switch)
OkładkaGreen Game: TimeSwapper (Switch)

Green Game: TimeSwapper

Kolejna gra logiczno-zręcznościowa polskiego studia iFun4All, będąca kontynuacją wydanej kilka miesięcy wcześniej produkcji Red Game Without a Great Name.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | polskie | side-scroll

Green Game: TimeSwapper Premiera

4kwi2016

PC iOS PSV

24lip2017

AND

17lis2017

Switch

Gry podobne do Green Game: TimeSwapper

Red Game Without a Great Name

Green Game: TimeSwapper to opracowana z myślą o systemie PC, Switch itd. gra logiczna będąca kontynuacją Red Game Without a Great Name z 2015 roku. Oba projekty opracowało krakowskie studio iFun4all.

Mechanika

Autorzy wydanego na platformę PC, Switch itd. Green Game: TimeSwapper postanowili nie kopiować rozwiązań z pierwowzoru. Zamiast tego wzięli ogólny koncept, czyli mechanicznego ptaka lecącego automatycznie naprzód i zrealizowali go w zupełnie nowy sposób. Tym razem nie mamy jakiejkolwiek bezpośredniej kontroli nad podopiecznym i zamiast tego obejmujemy we władanie strumień czasu.

Naszym zadaniem ponownie jest zapewnienie mechanicznemu ptaszysku bezpiecznej podróży przez pełne zagrożeń i pułapek mapy. O ile jednak w Red Game Without a Great Name kontrolowaliśmy zachowanie ptaka, tak aby uniknąć jego kontaktu z groźnym otoczeniem, to tym razem jest dokładnie na odwrót. Wspomagani mocą władania czasem musimy bowiem tak manipulować otoczeniem i różnorodnymi mechanizmami, aby podopieczny dotarł do celu w jednym kawałku. Co prawda nie brakuje metod wpływania na ruch ptaka, ale odbywa się to wyłącznie pośrednio. Np. poprzez aktywację generatorów pary, która zepchnie go na inny tor.

Kampania składa się z pięćdziesięciu poziomów. Wszystkie je możemy przejść na kilka alternatywnych sposobów. Zabawę uatrakcyjnia zbieranie przydatnych przedmiotów, zapewniających np. czasową nieśmiertelność czy spowolnienie lotu. Ponadto osoby lubiące dodatkowe wyzwania mają szansę zgromadzenia 150 zębatek, pełniących rolę wyłącznie kolekcjonerską.

Zgodnie z tytułem, wszystko to ukazane zostało za pomocą dwuwymiarowej oprawy graficznej zdominowanej przez kolor zielony, a rozgrywce towarzyszy soul jazzowa ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Green Game: TimeSwapper: Odpowiednia dla każdego wieku.

Green Game: TimeSwapper Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
iOS
AND
PSV
Switch