Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2017, 09:56

autor: Góral

Hitman może zostać sprzedany innemu deweloperowi

Firma Square Enix ujawniła, że prowadzi rozmowy z inwestorami, którzy mogliby kontynuować rozwój "renomowanych tytułów", w tym przede wszystkim serii Hitman. Niewykluczone więc, że nawet jeżeli studio Io-Interactive przestanie istnieć, to sam cykl przetrwa w rękach innego dewelopera.

Hitman może zostać sprzedany innemu deweloperowi - ilustracja #1

Kilkanaście dni temu sieć obiegła informacja o tym, że firma Square Enix chce sprzedać studio Io-Interactive. Pomimo tego, prace nad drugim sezonem Hitmana ponoć trwają, a w razie ewentualnej transakcji, deweloper zmieniłby właściciela razem z prawami do marki. Niestety niedługo po tych doniesieniach poinformowano, że część pracowników musiała odejść z zespołu. Choć przyszłość samego dewelopera jest bardzo niepewna, to sama seria Hitman prawdopodobnie przetrwa ten trudny okres. Wydawca ujawnił bowiem, że decyzja o sprzedaży Io-Interactive podyktowana jest koniecznością „skoncentrowania zasobów w celu wzmocnienia możliwości rozwojowych”, ale sama marka, wraz z innymi „renomowanymi tytułami” ma być rozwijana. Square Enix prowadzi już rozmowy z potencjalnymi inwestorami, „którzy mogą zapewnić kontynuowanie tych tytułów”.

Wychodzi na to, że nawet jeżeli nie znajdzie się chętny na Io-Interactive, to być może Square Enix udzieli licencji na wykorzystanie marki Hitman innej firmie, ewentualnie ją sprzeda komuś, kogo będzie stać na jej dalszy rozwój. Stanowisko firmy nie jest do końca jednoznaczne i można zakładać także inne scenariusze, np. pozyskanie inwestora, który zasponsoruje produkcję nowej odsłony, a Square Enix zajmie się tylko promocją. Możliwe także, że wydawca zechce sprzedać samo studio, a markę zostawić sobie. Tak czy siak, Hitman nie znajduje się na skreślonej pozycji. Co do pozostałych „renomowanych tytułów” nie wiemy na 100%, ale najpewniej chodzi o cykl Kane & Lynch, którym również zajmowało się studio Io-Interactive.

Czekamy zatem na dalszy rozwój wydarzeń, gdyż pomimo kontrowersyjnego modelu biznesowego (podzielenie gry na epizody) zastosowanego w przypadku ostatniego Hitmana, projekt sam w sobie okazał się bardzo udany (zwłaszcza, jeżeli chodzi o mechanikę rozgrywki) i dobrze rokował na przyszłość. Niestety nie sprzedał się tak jak powinien i takie są tego skutki.