Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2017, 18:26

autor: Vergil

Czarne chmury nad serią Hitman - zwolnienia w Io-Interactive

Wygląda na to, że studio odpowiedzialne za serię Hitman nie ma się najlepiej. Zespół poinformował za pośrednictwem swojego profilu w serwisie Twitter, że niektórzy jego członkowie muszą pożegnać się z pracą.

Smutna wiadomość dla miłośników serii Hitman. Odpowiedzialne za jej rozwój studio Io-Interactive podało dzisiaj do wiadomości, że niektórzy jego pracownicy muszą pożegnać się z dotychczasową posadą. Jak można wyczytać w oficjalnym komunikacie, jaki pojawił się na oficjalnym, twitterowym profilu ekipy:

Dzisiaj w IOI musieliśmy wprowadzić pewne zmiany (...), które pozwolą nam lepiej się przygotować na przyszłe przygody. Jest nam smutno, że uzdolnieni i dobrzy przyjaciele będą musieli opuścić studio. Robimy co tylko możemy, by zadbać o wszystkich, których to dotknęło. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie.

Taki oto komunikat pojawił się dzisiaj na twitterowym profilu Io-Interactive. - Czarne chmury nad serią Hitman - zwolnienia w Io-Interactive - wiadomość - 2017-05-23
Taki oto komunikat pojawił się dzisiaj na twitterowym profilu Io-Interactive.

Bez wątpienia jest to pokłosie wydarzeń, jakie miały miejsce niemal dwa tygodnie temu. 11 maja informowaliśmy Was o tym, że firma-matka studia, czyli Square Enix, przestała inwestować w jego rozwój i rozpoczęła poszukiwanie chętnych na jego ewentualny zakup. Jak wynikało z załącznika do raportu finansowego wydawcy, wówczas trwały już negocjacje z potencjalnymi nabywcami, a w przypadku niepowodzenia... zespół miałby zostać rozwiązany.

Po dwóch dniach dowiedzieliśmy się natomiast, że w przypadku ewentualnej zmiany właściciela, deweloperzy mieliby zachować prawa do marki, a co więcej – zapowiedziany w listopadzie 2016 roku drugi sezon Hitmana miałby zadebiutować w 2018 roku.

Agent 47 może się pochwalić liczną grupą oddanych fanów. Niemniej, sprzedaż najnowszej odsłony jego przygód nie sprostała oczekiwaniom firmy Square-Enix… - Czarne chmury nad serią Hitman - zwolnienia w Io-Interactive - wiadomość - 2017-05-23
Agent 47 może się pochwalić liczną grupą oddanych fanów. Niemniej, sprzedaż najnowszej odsłony jego przygód nie sprostała oczekiwaniom firmy Square-Enix…

Wygląda jednak na to, że nad serią zaczęły zbierać się czarne chmury. Miejmy nadzieję, że przymusowa restrukturyzacja, jaka spotkała studio, odniesie pozytywny skutek, a Agent 47 jeszcze nieraz zagości na naszych ekranach. Zwłaszcza że najnowsza odsłona jego przygód prezentowała wysoki poziom wykonania, co najwyraźniej nie przełożyło się na wyniki sprzedaży tej pozycji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.