Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2017, 19:27

autor: Vergil

Prezes Techlandu zdobywcą „Biznesowego Oskara” przyznawanego przez Polską Radę Biznesu

Paweł Marchewka, czyli prezes i założyciel Techlandu, ma powody do radości. Został bowiem laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii "Sukces", przyznawanej za wybitne osiągnięcia biznesowe.

„Biznesowe Oskary”, jak często określana jest Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, przyznawane są od 2012 roku. Laureatem tegorocznej edycji w kategorii „Sukces” został Paweł Marchewka, czyli prezes i założyciel Techlandu. Marchewka znalazł się wśród „dziewięciu wizjonerów, którzy na co dzień zmieniają naszą rzeczywistość” (za oficjalną informacją prasową).

Szczęśliwy zwycięzca na tle nagród zdobytych przez Dying Light, czyli jeden z największych sukcesów Techlandu. - Prezes Techlandu zdobywcą „Biznesowego Oskara” przyznawanego przez Polską Radę Biznesu - wiadomość - 2017-05-23
Szczęśliwy zwycięzca na tle nagród zdobytych przez Dying Light, czyli jeden z największych sukcesów Techlandu.

Oddajmy głos szczęśliwemu zwycięzcy:

Dziękuję za tę nagrodę i zaufanie. Jest ważna dla całej branży gier komputerowych, bo oznacza, że zyskała ona uznanie całego biznesu w Polsce. 20 lat temu, kiedy stawialiśmy na polską kreatywność wierzyliśmy w to, że Polacy będą w stanie konkurować na rynkach zachodnich. Wtedy ciężko było sobie to wyobrazić, ale dziś Polacy są wśród najlepszych - to powód do dumy. Polskie gry są zaliczane do najlepszych na świecie. To biznes, który wymaga pracy kilkuset osób, przez kilka lat przy jednym projekcie. Dlatego tak naprawdę ta nagroda nie jest dla mnie, a dla całego grona ludzi pracujących w Techlandzie. To im szczególnie dziękuję i gratuluję tego sukcesu.

Co to oznacza dla polskiej branży? Cóż, właśnie otrzymaliśmy kolejny dowód na to, że nasza ulubiona forma rozrywki „wyszła już z piwnicy” i zdobyła uznanie w biznesowym świecie, a firmy zajmujące się tworzeniem i wydawaniem gier wideo mogą z powodzeniem konkurować z korporacjami działającymi na innych rynkach.

Techland działa zarówno na polu deweloperskim (w dorobku firmy znajdują się uznane na całym świecie marki, takie jak Call of Juarez, Dead Island czy Dying Light), jak i wydawniczym – to właśnie Techland Publishing odpowiada za wydanie Torment: Tides of Numenera.