Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2017, 16:15

autor: Góral

Studio Io-Interactive wykupiło się od Square Enix wraz z prawami do marki Hitman

Szef studia Io-Interactive poinformował, że firma wykupiła się od Square Enix. Do tego pozyskano od razu prawa do marki Hitman.

W ostatnim czasie wokół studia Io-Interactive, odpowiedzialnego za serię Hitman, zrobiło się spore zamieszanie, kiedy okazało się, że firma Square Enix chce sprzedać rzeczonego dewelopera. Dziś jednak wszystko stało się jasne. W opublikowanym komunikacie Hakan Abrak, szef IOI, napisał:

Z dumą ogłaszam, że od dziś Io-Interactive jest niezależnym studiem. Sukcesem zakończyliśmy negocjacje ze Square Enix, zgadzając się na wykup. Najważniejsze jest jednak, że zachowaliśmy prawa do marki Hitman.

Studio Io-Interactive wykupiło się od Square Enix wraz z prawami do marki Hitman - ilustracja #1

Oczywiście szczegółów umowy nie podano, więc nie wiemy, za ile studio odzyskało wolność ani ile musiało zapłacić za prawa do przygód Agenta 47. Tak czy siak, firma ma teraz „całkowitą kontrolę nad kierunkiem, jaki obierze studio, oraz nad marką Hitman”. Całkiem niedawno informowaliśmy, że ponoć deweloper ma już połowę prac nad drugim sezonem Hitmana za sobą i że jego premiera odbędzie się w 2018 roku. W komunikacie nie potwierdzono tych doniesień, ale zdradzono za to, że:

Liczymy na dalsze wsparcie graczy, po prostu poprzez zabawę z grami z serii Hitman. Chcemy zachęcić więcej osób do wypróbowania naszej gry. Więcej szczegółów na temat naszych planów podamy w przyszłym tygodniu.