Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2017, 15:51

autor: "Vergil"

Forza Motorsport 7 wymaga olbrzymiej ilości miejsca na dysku

Microsoft zdążył już podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi gry Forza Motorsport 7. Firma nie wspomniała jednak o ilości miejsca, jakie pożre na naszych dyskach najnowsze dzieło ekipy Turn 10 Studios. „Pożre” to w tym przypadku odpowiednie słowo – tytuł już w momencie premiery będzie miał bowiem apetyt na gigabajty.

Od momentu oficjalnej zapowiedzi, Forza Motorsport 7 nie pozwala o sobie zapomnieć. Poznaliśmy już wymagania sprzętowe pecetowej wersji tego tytułu, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku komputera lub Xboksa One będzie trzeba przygotować, by cieszyć się najnowszym dziełem zespołu Turn 10 Studios. Jak się okazuje, gra będzie wyjątkowo „żarłoczna”, o czym można się przekonać, odwiedzając sklep Microsoftu.

W momencie instalacji Forza Motorsport 7 pochłonie bowiem… 108,14 GB. To ponad dwa razy więcej, niż miało to miejsce w przypadku szóstej części serii (44,37 GB). Powodów takiego stanu rzeczy powinniśmy się doszukiwać w oprawie graficznej – gra będzie mogła działać w rozdzielczości 4K, co wiąże się przecież między innymi z wysokiej jakości teksturami. Nie należy również zapominać o bogatej zawartości – wszak ponad siedemset samochodów gdzieś się musi pomieścić. Niemniej, strach pomyśleć, co będzie, kiedy do tego wszystkiego dojdą potencjalne DLC…

Za takie widoki będzie trzeba zapłacić – na przykład cennymi gigabajtami. - Forza Motorsport 7 wymaga olbrzymiej ilości miejsca na dysku - wiadomość - 2017-06-16
Za takie widoki będzie trzeba zapłacić – na przykład cennymi gigabajtami.

Forza Motorsport 7 zmierza na komputery osobiste i Xboksa One, a zagramy w nią 3 października. Produkcja zrobi użytek z możliwości technicznych Xboksa One X, jednak sprawdzimy ją również na starszych (a co za tym idzie – słabszych) wersjach konsoli giganta z Redmond.