Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2017, 15:45

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Nadchodzi premiera ARK: Survival Evolved - Sieciowe Wieści (16/06/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o dacie premiery ARK: Survival Evolved, grach o piratach pokazanych na targach E3, rocznicy Pokemon Go oraz kolejnej arenie w Overwatch. Zapraszamy!

ARK: Survival Evolved oficjalnie wydane

Po trwającej dwa lata fazie wczesnego dostępu, twórcy ARK: Survival Evolved dojrzeli do decyzji, aby wypuścić swój tytuł pełnoprawnie. Gra premierę będzie mieć 8 sierpnia i zostanie wydana na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Deweloper przygotował na tę okazję także limitowaną wersję kolekcjonerską, w skład której wchodzą przepustki sezonowe, najnowszy rozszerzenie ARK: Scorched Earth wraz z dwoma przyszłymi dodatkami, skórzany dziennik opisujący stworzenia występujące w grze, medalion, płócienna mapa świata, rysunkowy plakat przedstawiający projektantów gry oraz oficjalna ścieżka dźwiękowa. Wszystko to zostanie zapakowane w gustownym, drewnianym pudełku kolekcjonerskim.

Ubisoft przygotowuje pirackie MMO

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o żeglowaniu na pełnym morzu, uzbrojonym po zęby, masywnym okrętem, na szczycie masztu którego powiewa charakterystyczna czarna flaga z białą czaszką, to najnowsza gra od Ubisoft może być tym, na co czekacie! Na niedawno zakończonych targach E3 studio ogłosiło nową grę multiplayer z elementami RPG pod tytułem Skull & Bones.

Według deweloperów inspiracją dla gry był Assassin's Creed IV: Black Flag. "Nie robimy Black Flag 2.0 - tworzymy własny tytuł" - mówi główny reżyser gry Bill Money. Wraz z trailerem gry, Ubisoft zaprezentował też dwa inne filmy związane z nowym tytułem – krótki fragment z rozgrywką PvP oraz film przedstawiający kulisy produkcji Skull & Bones.

Sea of Thieves opóźnione

Sea of Thieves, ogłoszona w listopadzie 2016 roku gra od studia Rare, miała oficjalnie pojawić się w roku 2017. Miała, gdyż niestety z powodów znanych tylko twórcom tytułu data premiery została przesunięta na pierwszą połowę 2018. Ku przypomnieniu, Sea of Thieves to nastawiona na tryb multiplayer przygodowa gra akcji w klimatach abordażu i butelek rumu. Główną zaletą tytułu jest otwarty świat, w którym gracze mogą współpracować w celu poszukiwań ukrytych skarbów oraz prowadzenia bitew morskich.

Na tegorocznych targach E3 deweloperzy odrobili pracę domową i zaprezentowali naprawdę solidną dawkę informacji na temat swojego pirackiego tytułu w postaci krótkiego filmu. Gracze mogą zobaczyć na nim fragment rozgrywki oraz ciekawe zastosowanie niektórych rozwiązań, w tym wystrzeliwanie załogi z… dział.

Pokémon Go świętuje swój pierwszy rok

Minął rok, od kiedy cały świat owładnęła gorączka w postaci Pokémon Go - wydanej na urządzenia mobilne nietypowej gry RPG o łapaniu tytułowych kieszonkowych potworków. W ramach obchodów rocznicy twórcy tytułu przygotowują dla graczy szereg specjalnych wydarzeń.

Jedną z atrakcji jest „Pokémon GO Fest” – pierwszy w historii gry, odbywający się na żywo, wielki festiwal graczy i fanów Pokémon. 22 lipca 2017 roku wszyscy użytkownicy gry mogą spotkać się w Grand Park w Chicago, aby świętować pierwsze urodziny swojego ulubionego tytułu. Innym wydarzeniem jest „Festiwal Pikachu”, który odbędzie się w japońskiej Yokohamie.

Ci gracze, którzy nie będą w stanie pojawić się na żadnej pokémonowej imprezie, mogą wziąć udział w, trwającym już, specjalnym evencie o nazwie „Przesilenie”. Między 13 a 20 czerwca wszyscy trenerzy mają większe szanse odkryć lodowe oraz ogniste stwory, w tym Charmandera, Magmara, Vulpixa czy Cloystera. Dodatkowo na graczy czeka szereg bonusów do doświadczenia za złapane Pokémony oraz przeceny w sklepie on-line.

Secret World Legends wchodzi w fazę beta-testów

Ci, którzy czekali z niecierpliwością na rozpoczęcie beta-testów Secret World Legends, mogą zacząć zacierać ręce. Według informacji od deweloperów (swoją drogą lekko enigmatycznych) zamknięte beta-testy rozpoczną się 23 czerwca. Pierwszeństwo do udziału w testach mają posiadacze aktywnych kont w The Secret World – wcześniejszym tytule massive multiplayer online od FunCom. Zaraz po nich zaproszenia otrzymają osoby, które zapisały się do testowania tytułu na oficjalnej stronie gry.

Zamknięta beta Dark and Light już 20 czerwca!

Jak możecie przeczytać w nagłówku, już 20 czerwca rozpoczną się zamknięte beta-testy Dark and Light – reaktywowanej gry MMO, utrzymanej w klimatach średniowiecznego fantasy. Pierwsza tura zapisów zakończyła się 15 czerwca, ale już niedługo rozpocznie się kolejny nabór.

Mimo nieudanego rozpoczęcia fazy wczesnego dostępu w grudniu 2016 roku, gracze nadal z niecierpliwością czekają na tytuł od Snail Games. Dark and Light może okazać się poważnym konkurentem dla takich gier, jak Rust czy Conan Exiles.

Overwatch zyska nową mapę

Pod koniec maja Blizzard zaprezentował graczom nową mapę w Overwatch – „Kolonię Księżycową Horyzont”. Od tego czasu wszyscy uczestnicy testu publicznego mogli sprawdzić arenę w praktyce oraz przekazać deweloperom wszelkie uwagi i sugestie na jej temat. Najwidoczniej testy przebiegły pomyślnie, gdyż księżycowa mapa trafi na serwery publiczne już 20 czerwca!

Nowa arena jest silnie związana z Winstonem – jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z Overwatch. To właśnie na kolonii księżycowej spędził on swoje dziecięce lata, będąc częścią eksperymentu dotyczącego małp człekokształtnych. Oczywiście nie wszystko musiało pójść po myśli naukowców i część małpich pacjentów zbuntowała się przeciwko ludziom.

„Kolonia Księżycowa Horyzont” to nie tylko zamknięte przestrzenie bazy, ale także możliwość poruszania się po powierzchni księżyca, co oczywiście będzie wiązać się ze zmniejszoną grawitacją. Warto dodać, że jest to trzecia mapa, którą deweloperzy implementują do gry od czasu jej premiery. We wrześniu ubiegłego roku w ręce graczy trafiło „Eichenwalde”, zaś od stycznia tego roku mecze rozgrywać można również na „Oazie”.