Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2017, 14:29

autor: Movis

Vampyr – 20 minut nieprzerwanej rozgrywki

Choć targi E3 powoli za nami, serwis IGN opublikował prawie 20-minutowy materiał z gry Vampyr od DONTNOD Entertainment. Na filmiku można zobaczyć nocny spacer po Londynie, system walki i parę konwersacji w ramach zadań głównych i pobocznych.

Vampyr ma szansę stać się cichym hitem 2017 roku. Ten ciekawy tytuł RPG z elementami gry akcji nie był może nagradzany owacjami na stojąco na zakończonych targach E3 2017, ale gdy przypomina o sobie, robi to w sposób intrygujący oraz wyważony, jak na rasowego krwiopijcę przystało.

Na początku tygodnia mieliśmy do czynienia z 10-minutową prezentacją „najlepszych kąsków” z obecnej wersji gry. Tym razem w serwisie IGN opublikowany został materiał z wydarzenia IGN Live E3 2017, w którym montażyści powstrzymali się od cięć. Dzięki temu obejrzeć można prawie 20 minut nieprzerwanej rozgrywki, okraszonej komentarzami deweloperów:

Część elementów jest podobna do tych, które widzieliśmy wcześniej. Znowu mamy więc typowe wybory konwersacyjne podczas rozmów ze znaczącymi postaciami, identyczny scenariusz potyczki z wrogami, próbującymi przysmażyć głównego bohatera miotaczem ognia i fragmenty tych samych lokacji. Jednak nowy materiał oferuje spojrzenie na pozostałe mechaniki. Uwagę zwracają na przykład profile postaci niezależnych i głębszy system powiązań między nimi. W czasie rozmowy z siedzącym na ulicy Seymorem możemy dowiedzieć się więcej o jego rodzinie, a te fakty i wskazówki mogą nam pomóc przy późniejszych konwersacjach, np. z jego matką. Autorzy gry trochę czasu spędzają także na zaprezentowaniu drzewek umiejętności i innych elementów, które powinny zajmować zaszczytne miejsce w każdej produkcji RPG.

Premiera Vampyra ma odbyć się w listopadzie 2017 roku. Tytuł ma zagościć na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Vampyr – 20 minut nieprzerwanej rozgrywki  - ilustracja #1