Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2018, 13:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dużo walki na nowym zwiastunie gry Vampyr

5 czerwca na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych ukaże się gra RPG akcji Vampyr od studia DONTNOD Entertainment. Dziś możecie obejrzeć jej nowy zwiastun, zawierający fragmenty walki.

Jonathan E. Reid potrafi walczyć szponami i wysysać krew, ale nieobca jest mu też broń palna. - Dużo walki na nowym zwiastunie gry Vampyr - wiadomość - 2018-05-04
Jonathan E. Reid potrafi walczyć szponami i wysysać krew, ale nieobca jest mu też broń palna.

Doczekaliśmy się kolejnego zwiastuna promującego RPG akcji Vampyr. Tym razem studio DONTNOD Entertainment zaprezentowało fragmenty walki z rozmaitymi przeciwnikami, w tym zwykłymi ludźmi oraz wilkołakiem. Na nagraniu możemy zobaczyć kilka wampirzych umiejętności, jak np. unoszenie ofiary w powietrze czy natychmiastowe wykończenie kilku wrogów. By zdobyć te i inne zdolności, będziemy musieli żywić się krwią mieszkańców Londynu, otrzymując w ten sposób doświadczenie. Trzeba będzie to jednak robić ostrożnie, gdyż eliminowanie kolejnych osób wpływa na świat gry i dostępne podczas zadań rozwiązania. W związku z tym ważnym elementem rozgrywki ma być prowadzenie śledztw, pozwalających wyszukać mniej przydatne ofiary.

W grze wcielimy się w chirurga wojskowego Jonathana E. Reida, który zostaje przemieniony w wampira. Mężczyzna pierwotnie chciał wrócić do Londynu, by nieść pomoc mieszkańcom zmagającym się z epidemią grypy, jednak nieoczekiwany bieg zdarzeń zmusi go do wkroczenia na nową ścieżkę, w końcu chcąc nie chcąc, musi żywić się krwią. Historia i trudne wybory nie będą jedynymi atrakcjami produkcji. Uwagę przykuwać ma bowiem samo miasto oraz system walki.

Premiera gry Vampyr była już przekładana kilka razy. Pierwotnie projekt miał trafić na rynek w listopadzie 2017 roku, ale ze względu na problemy techniczne deweloperzy zostali zmuszeni do przesunięcia debiutu na wiosnę 2018 roku. Ostatecznie tytuł trafi na półki sklepowe 5 czerwca. Produkcja będzie dostępna na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych w polskiej wersji językowej (napisy).