Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2018, 11:37

autor: Adrian Werner

Midair - strzelanka wzorowana na serii Tribes przeszła na free-to-play

Na model free-to-play przeszła gra Midair, czyli sieciowy FPS autorstwa zespołu Archetype Studios, którego mechanika wzorowana jest na klasycznym cyklu Tribes. Równocześnie nastąpi wyjście gry z Wczesnego Dostępu Steam.

Gra zaprojektowana została jako duchowy spadkobierca serii Tribes. - Midair - strzelanka wzorowana na serii Tribes przeszła na free-to-play - wiadomość - 2018-05-03
Gra zaprojektowana została jako duchowy spadkobierca serii Tribes.

Aktualizacja:

Zgodnie z zapowiedziami Midair zostało przestawione na model free-to-play, jednocześnie opuszczając wczesny dostęp. Grę można pobrać za darmo z serwisu Steam.

Dzisiaj po południu wzorowana na cyklu Tribes sieciowa strzelanka Midair przestawi się na model darmowy z mikropłatnościami. Wczesna wersja produkcji zadebiutowała w Steam Early Access w sierpniu ubiegłego roku jako płatna produkcja, dostępna za 108 złotych.

Autorzy, czyli ludzie ze studia Archetype, podjęli decyzję o zmianie modelu biznesowego po to, aby zapewnić grze zastrzyk świeżej krwi. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w Midair bawiło się jednocześnie raptem 41 osób (według danych serwisu Steam Charts). Nie ma więc wątpliwości, że produkcja nie była sobie w stanie poradzić na rynku jako płatny tytuł, a tak niska populacja użytkowników to wyrok śmierci dla projektu nastawionego na sieciowe potyczki.

Twórcy mają nadzieję, że przesiadka ma free-to-play zachęci graczy do wypróbowania Midair i polubią oni grę na tyle, aby zostać z nią dłużej. Czy ta zmiana ocali produkcję, pokażą najbliższe tygodnie.

Dobrze byłoby, gdyby studiu Archetype się powiodło. Fani serii Tribes nie są bowiem ostatnio rozpieszczani. Tribes: Ascend, czyli najnowsza odsłona cyklu, nie jest dalej rozwijana, a pomimo modelu darmowego z mikropłatnościami, wczoraj, w szczytowym momencie dnia grę bawiło się jednocześnie 41 osób, czyli dokładnie tyle samo co w Midair. Niektórzy miłośnicy marki wciąż trzymają się również dwóch pierwszych części serii, ale są to produkcje mocno już leciwe i ich społeczności nigdy już nie urosną.

Warto na koniec wspomnieć o wymaganiach sprzętowych Midair:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel Core i3-4340
  2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
  3. Wersja DirectX: 11
  4. Pamięć: 4 GB RAM
  5. Miejsce na dysku: 5 GB
  6. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Midair to pierwszoosobowa strzelanka obracająca się wokół sieciowych potyczek. Starcia toczone są na dużych otwartych mapach i podczas zabawy kluczową rolę odgrywa sprawne wykorzystywanie plecaków odrzutowych. W szybkim pokonywaniu dużych dystansów pomaga technika nazwana gliding, będąca odpowiednikiem znanej z Tribes metody nazwanej skiing, pozwalającej na ślizganie się po mapach z zawrotnymi prędkościami.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Midair w serwisie Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Midair

Midair