Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2018, 10:48

autor: Góral

Shadow of the Tomb Raider - Eidos Montreal o technikaliach produkcji i grach singleplayer [aktualizacja]

David Anfossi, szef studia Eidos Montreal, zdradził kilka szczegółów na temat warstwy technicznej gry Shadow of the Tomb Raider. Ponadto wypowiedział się o przyszłości serii Deus Ex.

Aktualizacja

Okazało się, ze David Anfossi pomylił się w sprawie wersji na Xboksa One X. Firma Square Enix, wydawca gry Shadow of the Tomb Raider, wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że produkcja nie będzie działać na tej konsoli w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Zamiast tego otrzymamy do wyboru dwa tryby graficzne. W pierwszym tytuł zobaczymy w 4K, ale w 30 FPS-ach. Natomiast w drugim mowa jest o rozdzielczości 1080p i 60 klatkach.

Oryginalna wiadomość

Podczas jednego z ostatnich wywiadów David Anfossi, szef studia Eidos Montreal, wypowiedział się na temat warstwy technicznej gry Shadow of the Tomb Raider. Deweloper zapewnił, że produkcja będzie dobrze zoptymalizowana na wszystkich platformach sprzętowych, czyli konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Jednocześnie zdradził, że na Xboksie One X tytuł działać ma w rozdzielczości 4K (nie sprecyzował, czy chodzi natywne 4K, czy skalowanie do tej wartości) w 60 klatkach na sekundę. Ponadto produkcja zaoferuje nowe systemy renderowania postaci i oświetlenia. Co ciekawe, kilka słów poświęcił również słabszej wersji konsoli Microsoftu – Xbox One S. Według niego będzie to najładniejsza gra dostępna na tym sprzęcie.

Shadow of the Tomb Raider - Eidos Montreal o warstwie technicznej produkcji i grach singleplayer - ilustracja #1

Przy okazji warto wspomnieć jeszcze o dwóch innych tematach poruszonych przez prowadzącego wywiad. Pierwszym są gry singleplayer. Anfossi stwierdził, że nie ma mowy o żadnej śmierci tego typu produkcji, co udowodnił chociażby wydany ostatnio God of War. Dodał też, że jego studio nie podąża za trendami i robi gry, które lubi.

Poruszono również temat serii Deus Ex. Na razie nie ma nic do przekazania w sprawie kolejnej odsłony, ale zapewnił, że marka zdecydowanie nie jest martwa i deweloper będzie myślał nad jej dalszym rozwojem. Na razie jednak Eidos Montreal, wraz ze studiem Crystal Dynamics, ma na głowie Shadow of the Tomb Raider, które ukaże się 14 września na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach. Gra dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej.