Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2019, 12:24

autor: Vergil

Vampyr sukcesem sprzedażowym

Vampyr, czyli mroczna gra RPG akcji od ekipy DONTNOD Entertainment, trafił w ręce ponad miliona graczy. Studio kontynuuje współpracę z wydawcą Focus Home Interactive, której owocem ma być „jedna z najbardziej ambitnych gier” w historii obu firm.

Francuskie studio DONTNOD Entertainment ogłosiło, że Vampyr, czyli mroczna gra RPG akcji jego autorstwa, w ciągu roku od premiery znalazł ponad milion nabywców. W efekcie odpowiedzialna za wydanie tego tytułu firma Focus Home Interactive kontynuuje współpracę z tym zespołem, a jej owocem ma być nowa produkcja, będąca „jedną z najbardziej ambitnych (gier – przyp. red.) w historii wydawcy i studia”. Owa enigmatyczna pozycja pozostaje jednak tajemnicą – nie wiemy, czy będziemy mieć do czynienia z kontynuacją Vampyra, czy też z zupełnie nowym projektem. Wydawca zwraca jedynie uwagę na fakt, że studio może się pochwalić „talentem do tworzenia bogatych światów, pogłębionych przez mistrzowską narrację i unikalny kierunek artystyczny”, co ekipa z pewnością wykorzysta, pracując nad swoim następnym dziełem.

Ciężka i mroczna atmosfera to jedna z największych zalet Vampyra. - Vampyr sukcesem sprzedażowym - wiadomość - 2019-04-10
Ciężka i mroczna atmosfera to jedna z największych zalet Vampyra.

Vampyr odniósł więc sukces finansowy, mimo że trapiły go liczne problemy. Recenzenci zwracali uwagę nie tylko na błędy, lecz również na wtórność rozgrywki, przeciętną grafikę, a także fakt, że zapewnienia deweloperów o „żywym” świecie reagującym na poczynania gracza ostatecznie w pewnym stopniu rozminęły się z rzeczywistością. Produkcja mogła jednak pochwalić się doskonałym klimatem i nie najgorszym systemem walki (więcej o jej wadach i zaletach dowiecie się z naszej recenzji).

Koniec końców, gracze zaufali ekipie DONTNOD Entertainment, dzięki czemu w ciągu pierwszego miesiąca od premiery tytuł trafił w ręce ponad czterystu pięćdziesięciu tysięcy nabywców. Autorzy nie spoczęli przy tym na laurach, udostępniając we wrześniu łatkę wprowadzającą nowe tryby gry, przeznaczone dla zaprawionych w bojach „wampirów” oraz osób, które przedkładają fabułę nad walkę z przeciwnikami.

Przypomnijmy, że oprócz nowej gry, której wydaniem zajmie się Focus Home Interactive, ekipa DONTNOD Entertainment pracuje obecnie nad kolejnymi odcinkami Life is Strange 2, a także nad epizodyczną przygodówką Twin Mirror, która jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży nakładem firmy Bandai Namco Entertainment.

  1. Oficjalna strona internetowa studia DONTNOD Entertainment
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Focus Home Interactive
  3. Recenzja gry Vampyr – to nie jest RPG, na które czekaliście