Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 18 sierpnia 2018, 13:17

autor: Adrian Werner

Powstaje serial na bazie gry Vampyr

Firma Fox 21 Television Studios ogłosiła, że zamierza wyprodukować serial telewizyjny stanowiący adaptację gry Vampyr, czyli tegorocznego RPG studia Dontnod.

Gra ukazała się w czerwcu. - Powstaje serial na bazie gry Vampyr - wiadomość - 2018-08-18
Gra ukazała się w czerwcu.
VAMPYR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: DONTNOD
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 5 czerwca 2018 r.

Większość ekranizacji gier nie odnosi sukcesów, ale nie zniechęca to producentów do podejmowania kolejnych prób. Następną produkcją, która może doczekać się aktorskiej adaptacji, jest Vampyr, czyli wydane raptem dwa miesiące temu RPG studia DONTNOD. Co jednak ciekawe, tym razem celem jest opracowanie serialu telewizyjnego, a nie filmu.

Prawa do ekranizacji nabyła amerykańska firma Fox 21 Television Studios, a serial mają wyprodukować grupy Wonderland Sound and Vision oraz DJ2 Entertainment. Warto wspomnieć, że te podmioty (za wyjątkiem Wonderland Sound and Vision) zaangażowane są także w prace nad telewizyjną adaptacją gry Life is Strange, która również została opracowana przez DONTNOD.

Na razie nie ujawniono prawie żadnych konkretów odnośnie serialu Vampyr, w tym planowanej daty emisji. Zarówno deweloperzy gry, jak i producenci filmowi jedynie zachwalają się nawzajem w notce prasowej i obiecują owocną współpracę.

Oczywiście, jak to w tej branży bywa, należy liczyć się z tym, że z tych wszystkich planów może nic nie wyjść. Więc do wieści o serialowym Vampyrze należy podchodzić z dystansem, aż do momentu rozpoczęcia zdjęć.

Nie da się jednak ukryć, że Vampyr to ciekawa marka na telewizyjną adaptację. Gra nie stała się wielkim hitem, a recenzje też nie były do końca pozytywne, ale krytyka koncentrowała się głównie na rozgrywce. Natomiast większość recenzentów chwaliła klimat i fabułę.

Ponadto ciekawią nas próby przerabiania gier na seriale. To medium generalnie nie oferuje równie dużych budżetów co filmowe superprodukcje, ale jego natura sprawia, że znacznie bardziej nadaje się do opowiadania obszernych historii. Możliwe więc, że telewizja poradzi sobie lepiej z adaptacjami gier niż kino.

  1. Vampyr – strona oficjalna gry
  2. Recenzja gry Vampyr

Ostatnia aktualizacja: 2018-08-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Vampyr

Vampyr