Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2016, 10:40

autor: Góral

Vampyr zaprezentowany na E3 - zobacz kilkanaście minut rozgrywki

Na targach E3 2016 studio Dontnod Entertainment zaprezentowało kilkanaście minut rozgrywki z ciekawie zapowiadającego się RPG akcji Vampyr. Ukazano m.in. eksplorację, system dialogów oraz walkę.

Tuż przed targami E3 do sieci wyciekł zwiastun gry Vampyr od studia DONTNOD Entertainment, jednak to nie wszystko, co przygotowała firma Focus Home Interactive, wydawca produkcji, w tym temacie. Podczas amerykańskiej imprezy zaprezentowano bowiem widoczne poniżej nagranie, na którym wreszcie pokazano konkretny kawałek rozgrywki z wersji pre-alfa. Demo rozpoczyna się od pogrzebu i krótkiej rozmowy z napotkaną kobietą. Po kilku chwilach bohater wychodzi z cmentarza i zaczyna zwiedzać ulice Londynu. Deweloperzy zaprezentowali m.in. system dialogów oraz ciekawie wyglądającą walkę, podczas której moce wampira przeplatają się z wykorzystywaniem broni palnej. Oprócz tego twórcy opowiedzieli co nieco o mechanice, strukturze świata itd.

Vampyr w skrócie:
  • RPG akcji od studia DONTNOD Entertainment;
  • ukaże się w 2017 roku na konsolach XOne, PS4 i PC-tach;
  • główną atrakcją zabawy ma być konieczność dokonywania trudnych wyborów, mających faktyczny wpływ na otaczający nas świat.

W grze Vampyr wcielimy się w lekarza Jonathana E. Reida, który wraca z frontu I wojny światowej do Londynu, gdzie chce nieść pomoc chorym ludziom, gdyż w Europie szaleje groźna grypa. Zostaje jednak przemieniony w wampira i teraz musi zmagać się ze swoją nową, potworną naturą.

Tytuł ma być RPG-iem akcji, w którym pierwsze skrzypce zagra fabuła i wybory wpływające na miasto. Podczas zabawy rozwój naszego podopiecznego uzależniony będzie od krwi, pozyskiwanej oczywiście od swoich ofiar. Jednak jeżeli będziemy szaleć za bardzo, to możemy doprowadzić metropolię do ruiny. Naturalnie, jeżeli nie będziemy chcieli, to oszczędzimy większość napotkanych postaci, jednak rozgrywka w takim przypadku ma się stać naprawdę trudna, gdyż Londyn zamieszkiwany jest nie tylko przez cywilów, ale także przez łowców wampirów, którzy często staną nam na drodze.

Wszystko to zapowiada się naprawdę ciekawie, o czym przekonacie się czytając relację UV-a, który obcował z Vampyrem podczas targów E3.

Vampyr zaprezentowany na E3 - zobacz kilkanaście minut rozgrywki - ilustracja #1